Sinise valguse prillid kaitsevad sinu silmi filme vaadates ja arvutiga töötades

Ükskõik, millist ekraani vaadates, puutume kokku sinise valgusega, mis ei ole hea ei silmadele ega ka nahale. Kuidas kaitsta end üleliigse sinise valguse eest?Foto: Pixabay

Eestlased armastavad filme vaadata ja see pole sugugi imekspandav, sest kodumaine filmimaastik on rikkalik ning samuti jõuavad meie kinolinadele paljud välismaised väärtfilmid. Küll aga on ekraanide kasutamise kasvamisega tõusnud esile probleemid silmade tervisega.

Ükskõik, millist ekraani vaadates, puutume kokku sinise valgusega, mis ei ole hea ei silmadele ega ka nahale. Kuidas kaitsta end üleliigse sinise valguse eest?

Sinise valguse prillid hoiavad sinu silmade tervist

Sinine valgus ei ole mitte ainult tavapärane erinevatele ekraanidele, mida kasutame, vaid seda saame ka mõnes koguses päikesest, küllaga problemaatiliseks koguseks peame pidama LED ekraanidelt kiirgavat valgust, sest selle kogused on päeva jooksul suured.

Selleks, et enda silmade tervist kaitsta, saab kasutusele võtta sinise valguse prillid. Miks on aga sinise valguse prillid ikkagi vajalikud?

  • Sinine valgus takistab unehormooni tootmist enne, kui vaadata filme enne magamaminekut või tutvuda uute Instagrami postitustega telefonis.
  • Pikaajaline ekraanide kasutamine häirib ja väsitab silmi.
  • Mõnel inimesel võivad tekkida sellest peavalud ja väsimus.

Selleks, et saaksid rahumeeli tööd teha arvuti taga ja vaadata ära kõik lemmikfilmid, kasuta sinise valguse prille.

Sinise valguse prillid filtreerivad sinist valgust ja hoiavad sinu silmi. Neid on saadaval väga erineva kuju ja stiiliga, see tähendab, et kui sa ka ei ole juba prillikandja, saad valida stiilsed sinise valguse prillid, mida uhkusega kanda.

Millised sinise valgusega prillid valida?

Ükskõik, kas otsid sinise valgusega prille filmide vaatamiseks või töö tegemiseks, vali endale meelepärane mudel, mis sobib sinu näokuju ja stiiliga. Suure tootevalikuga saad tutvuda Hansaposti ja Kaup24 e-poodides.

Vali sinise valguse prillid vastavalt enda näokujule, sest see on peamine, mille põhjal tuleb prille valida. Kui sinu nägu on kandilise kujuga, siis vali ümarama raamiga sinise valguse prillid, et näo kuju balansseerida. Ümara näokujuga inimesed võiksid eelistada kandilisemaid raame. Kui sa täpselt ei tea, millise kujuga sinu nägu on, siis vaata peeglisse ja püüa mõttes joonistada enda näokuju välja. Millise tulemuse sa said?

Sinise valguse prillid võivad olla erineva raami värviga. Alati klassikaliseks valikuks on metalsed toonid, mis ei domineeri väga palju. Kui sul on heledam näonahk, võid eelistada hõbedast või mõnda teist külma tooni.

Selline valik sobib ka kõigile, kes armastab kanda hõbedast või valgest kullast ehteid. Kuldsete ehete kandjad võivad soovida selliseid sinise valguse prille, mis istuvad ehetega. Siis vali soojad ja kuldsed raamid.

Soeta sinise valguse prillid, vaata ära kõik filmid, tööta rahumeeli arvuti taga ja hoia enda silmi!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.