Üliõpilase magamistoa interjööris on võtmeroll just sellel esemel

Kui voodi on ebameeldiv, vana ja kulunud, saab probleemi kiiresti lahendada - abiks saab olla kattemadrats.Foto: Pexels

Sügisest saab äsja õppeaastat alustavate õpilaste jaoks vapustav võitlusperiood. Nad peavad lisaks uuele rutiinile ja uutele tutvustele kohanema ka uue koduga ning tuleb ette planeerida, et luua mõnus ja mugav keskkond uueks tudengieluks, kui äkki on koduks ühiselamu või magamiskoht. Miks peavad eksperdid madratseid oluliseks?

Hea voodipõhi täidab mitmeid funktsioone

Voodi asub kompaktse ruumi keskpunktis, mis on nüüd teie elukohaks. Kuigi enamik inimesi nõustub, et õpilased kulutavad rohkem aega õppimisele kui magamisele, on nende jaoks äärmiselt oluline hoolitseda oma puhkeruumi eest. See on koht, mis sageli toimib nii lõõgastumispaigana kui ka töö- ja vaba aja veetmise keskusena.

Väikese ruumiga ümbritsetud voodit kasutatakse sageli mitte ainult magamiseks, vaid ka õppimiseks, suhtlemiseks ja lõõgastumiseks. Kui soovite tagada õpilastele maksimaalse mugavuse, ei pea te kohe uut voodit hankima. Võib-olla leiate parema lahenduse, sest madratsid parandavad elamistingimusi ühiselamus või mitme õpilase ühises korteris. Kuidas ma tean, millal ja millist valida? Siin on mõned tüüpilised stsenaariumid.

Esimesed kuud koos teiste tudengitega üürikorteris

Paljud üliõpilased peavad töötama koos sõprade ja teiste üliõpilastega, et üürida korter loengusaalide lähedal, sest kõik ei saa ühiselamus tuba soetada. Kui õpilased saavad kulusid ja ruumi jagada, on see otsus praktiline ja tasuv. Kuid sellistes olukordades teevad inimesed ruumi kokkuhoiu eesmärgil eraldi magamistoad ruumidest, mis ei pruugi magamiseks kõige paremad olla.

Näiteks saab kontori muuta kasulikuks magamistoaks. Kuigi seal on kirjutuslaud, peate võib-olla enne magamaminekut natuke tööd tegema. Sellises olukorras oleks arukas valik mugavad kvaliteetsed madratsid. Kui madrats on piisavalt paks, võib selle asetada otse põrandale või voodile, mis on loodud näiteks allesjäänud puidust kaubaalustest.

Ärge unustage arvestada magaja vajadustega, enne kui tormate välja uut madratsit hankima. Tasub mõelda, milline oleks magajale kõige mugavam variant, kuigi sellisele multifunktsionaalsele tsoonile sobib kõige paremini keskmise kõvadusega madrats. Lõppude lõpuks on igaühel oma definitsioon selle kohta, mis on mugav. Te ei tohiks kulutada liiga palju aega madratsile mõtlemisele, sest see mõjutab teie tervist negatiivselt.

Tudengielu algus ühiselamus

Kuigi ühiselamu tuba tuleb jagada teiste õpilastega, on seal palju lihtsam luua mõnus ruum töötamiseks, puhkamiseks ja vaba aja veetmiseks. Isegi kui toa voodi on ebameeldiv, vana ja kulunud, saab probleemi kiiresti lahendada. Seekord võib lahenduse osaks olla kattemadrats.

Kattemadratsid võivad kergesti varjata teie eelmise madratsi või voodi ebatasasused, kuna need on õhemad ja kohanduvad teie kehaga paremini kui madratsid. See võimaldab luua sobiva magamiskeskkonna ning kattemadratsit saab ümberpaigutamisel hõlpsasti liigutada.

Väikesed puudutused, mis lisavad mugavust

Ärge kartke, kui ruum tundub alguses hõre ja elutu. Väikesed puudutused, nagu mustrid, kaunistused, värvid ja materjalid, võivad muuta ruumi hubaseks ja luua meeleolu. Kui toas napib värvi ja tundub üksluine, täitke voodi pehmete patjadega ja katke madratsi või voodi äär pehme voodikattega. Sama kehtib ka tekkide kohta, mis on värvilised ja hubased. Need pakuvad võlu ja aitavad ruumi kaunistada. Lisaks on mõnus end sooja teki alla kerida, kui jahe hakkab, või jahedal õhtul rõdul lõõgastuda.

Magamiseks kasutatakse ka kootud villaseid tekke. Tänu heale soojusisolatsioonile ja kõrgele õhu läbilaskvusele sobivad need aastaringselt kasutamiseks. Mõnikord on ruumi kaunistamiseks vaja ainult ühte mitmekülgset ja värvilist kaunistust.

Lisamugavust saate lisada, riputades seinale korktahvlid, riputades peatsi või akende külge valgusteid ja asetades voodi kõrvale plüüsvaiba. Kaaluge kõiki aspekte, mis võivad aidata teil end rahulikumalt ja kergemini tunda, kui elu hakkab samas ruumis askeldama. Alustage oma elus uut peatükki kohas, kus tunnete end mugavalt. Isegi siis, kui uus elukoht on vaid mõneruutmeetrine ehk ühiselamutoa suurune.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.