3 suurimat viga, mida iga televiisoriomanik peaks vältima

Televiisorisse investeeritud raha võib minna vett vedama, kui nendest kolmest põhiasjast kinni ei pea. (c) Foto: Shutterstock
Televiisorisse investeeritud raha võib minna vett vedama, kui nendest kolmest põhiasjast kinni ei pea.Foto: Shutterstock

Korralik televiisor on kallis seade, mida on mõttekas hästi käsitseda, et seadmest maksimaalne kvaliteet kätte saada, ja seda võimalikult hoolikalt hoida.

Siin on kolm punkti, mida iga televiisoriomanik peaks teadma ja millele tähelepanu pöörama.

1. Ära jäta telerit korralikult seadistamata

Televiisoritel on üldiselt olemas mitmesugused režiimid, mis mõeldud erinevate asjade vaatamiseks, olgu selleks mõni film, lummavate kaadritega loodussaade, spordiülekanne või stuudios salvestatud vestlussaade.

Seadmel on erinevad võimalused teravuse, pildi sujuvuse ja muude näitajatega seoses, mis vastavalt vaadatava filmi-saate eripärale võimaldavad saada parimat kogemust. Reguleerida on võimalik nii värve, teravust, kontrastsust kui muud.

Vahel on televiisorite võimalik ka heli vastavalt saate iseloomule ära seadistada, sest muusikavideo, vestlussaate ja jalgpallimatši helilised iseärasused on väga erinevad. Lisaks on seadistamisel võimalik arvesse võtta ka seda, milline on toa valgustus, kas tegu on päikeselise ruumiga, kus asuvad lambid ja nii edasi.

2. Hoidu teleri kahjustamisest

Televiisori ekraan on väga õrn ja valesti käitudes võib seda küllalt kergesti kahjustada. Esiteks on oluline kuhu televiisor asetada. Kindlasti peaks selle hoidma eemal küttekehadest, olgu selleks radiaator, puhur, kamin või ahi.

Võib ju tunduda, et näiteks kamina kohal oleks sellele parim koht, aga altpoolt üles tõusev kuumus seadmele kindlasti hästi ei mõju.

Teiseks oluliseks asjaks, mis ekraani kahjustada võib, on selle torkimine ja kemikaalidega puhastamine. Ekraanid on väga tundlikud ja ka väiksem mehhaaniline vigastus võib sellele kahju teha. Väga hoolikas peab olema ka puhastusvahendi valimisel. On vahendeid, mis üht tüüpi ekraani teevad puhtaks, aga teist tüüoi ekraani rikuvad ära. Tegelikult on kõige mõistlikum puhastada ekraani lihtsalt destilleeritud veega niisutatud puhta lapiga.

3. Ära hinda üle oma oskusi televiisori seinale kinnitamisel

Tänapäevased õhukese ekraaniga televiisori seinale kinnitamine võimaldab tihtipeale toas korralikult ruumi kokku hoida. Samas peaks seda siiski teha oskama. Kuigi kaasaegsed telekad on märksa kergemad kui vanasti, on need ikkagi omajagu rasked.

Seetõttu on oluline osata hinnata, millist kaalu peavad kinnitusvahendid seinas hoidma suutma, mis sorti tüüblid ja muud kinnistusvahendid valida, et televiisor seinalt maha või kellelegi pähe ei prantsataks.

Pea televiisorit seinale kinnitades ka meeles, et seda nii-öelda pikali maha panemine võib samuti seadet rikkuda. Pea silmas, et teler oleks alati püsti ja oma õigel küljel.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.