Elisa blogi

Elisa videolaenutusse saabus hulk tõsiselt kaasahaaravaid uusi filme

Daniel Radcliffe džunglit avastamas.Foto: kuvatõmmis.

Elisa videolaenutus on saanud juurde taaskord värsket sisu. Uued filmid ja teatrilavastused pakuvad mõnusat äraolemist suviste toimingute vahele.

Seitsme õe saladus

Ulmefilm ”Seitsme õe saladus” räägib loo tulevikumaailmast, kus ülerahvastatus ning näljahädad on võimust võtnud ja seetõttu järgivad pea kõik valitsused ranget reeglit “üks laps pere kohta”.

Kui aga ühte perre sünnivad identsed seitsmikud (Noomi Rapace seitsmes erinevas rollis), sunnib see nende vanaisa (Willem Dafoe) mängima ohtlikku peitusemängu spetsiaalse Lastejaotusbürooga, mille eesotsas langetab otsuseid karm ja konkreetne Nicolette Cayman (Glenn Close).

Seitse õde on saanud endale nimed erinevate nädalapäevade järgi ning võimuesindajate ninapidivedamiseks on vanaisa välja töötanud ohtliku, ent samas lihtsa plaani – iga päev läheb nende peidupaigast välja rahva sekka selle päeva nime kandev õde, kuid avalikkuses on kõigil seitsmel üks ja sama nimi. Plaan toimib ideaalselt päevani, mil Esmaspäev enam koju ei naase.

Mina, Tonya

Oscari nominent ning absurdimaigulisel tõestisündinud lool põhinev “Mina, Tonya” on musta huumoriga vürtsitatud lugu Ameerika iluuisutajast Tonya Hardingist (Margot Robbie) ja ühest spordiajaloo sensatsioonilisemast skandaalist.

Kuigi Harding oli esimene ameeriklanna, kes võistlustel kolmikaksli sooritas, määras (ja määris) tema maine igaveseks seotus kurikuulsa ja räpaka rünnakuga tema põhilise rivaali Nancy Kerrigani vastu.

Minu väike ingel

Filmis ”Minu väike ingel” on suhtedraama, kus traagiliselt oma pisitütre kaotanud pereema Lizzie on langenud depressiooni, tänu millele on purunenud tema abielu ning kelle eksabikaasa soovib saada nende teise tütre ainuhoolduõigust.

Nii palju kui Lizzie endale ka ei sisenda, et ta on suuteline eluga edasi minema, kistakse kõik möödaniku poolt jäetud hingehaavad lahti hetkel, mil ta kohtab ühel laste sünnipäevapeol Claire’i (Yvonne Strahovski) ja tema väikest tütart. Sellest hetkest alates on naine täiesti veendunud, et selle tüdruku näol pole tegu kellegi teise kui tema kalli tütrekesega.

Nii nagu süveneb tema kinnisidee, hägustuvad piirid reaalsuse ja ettekujutatava maailma vahel ning peagi leiavad asjaosalised end etteaimamatust ja ohtlikust olukorrast.

Maskeeritud spioonid

Lastele pakub Elisa videolaenutus vaatamiseks animafilmi ”Maskeeritud spioonid”. 

Peaosas on superspioon Lance ja noor teadlane Walter Beckett, kes on täielikud vastandid. Lance on lihvitud, elegantne ja ohtlik, Walter aga mitte. Aga selle, mis Walteril jääb puudu suhtlusoskuses ja kõiges muus, teeb ta tasa nutikate leiutistega, mida Lance oma missioonidel kasutab.

Pärast seda, kui sündmused võtavad vägagi ootamatu pöörde, peavad Lance ja Walter lootma teineteise peale täiesti uuel moel.

Džungel

Haaravas seiklusfilmis “Džungel”, teeb entusiastlik noor seikleja Yossi Ghinsberg (Daniel Radcliffe) teoks oma ammuse unistuse minna sügavale Amazonase džunglisse, kaasas kaks sõpra ning salapärase minevikuga giid.

Nende retk muutub aga kiirelt kaelamurdvaks kannatuste rajaks, kui inimloomuse pimedam pool ning ohtlikult ettearvamatu loodus viivad meeleheitliku võitluseni ellujäämise nimel.

Dolittle

Dr. Dolittle on ekstsentriline loomaarst, kes peale oma naise hukku on erakuna sulgunud suurde härrastemajja, ainsateks kaaslasteks loomad. Kui noor Inglismaa kuninganna jääb raskelt haigeks, otsustab tema noorem õde Rose otsida abi kuulsalt tohtrilt.

Vastumeelselt võtab Dolittle vastu kuningliku väljakutse. Algab ohtlik merereis leidmaks müütiline saar, kus kasvab kuninganna tervise tagasi toov vili. Teksti loevad peale armastatud eesti näitlejad, peaosas Mait Malmsten.

Teatrilavastused

Elisa videolaenutusse Teatrilavastuste kausta on lisandunud kaks uut lavastust. 

Esimene neist on ”Piiri peal”, kus Jan Uuspõld ning Ago Anderson kohtuvad keset meeletut hullust Läti piiril ja asuvad lahkama oma elusid, et leida üles see piir, mida ületades oled läinud juba üle piiri. Etendus on salvestatud ETV stuudios detsember 2019.

Teiseks uustulnukaks on Sepo Seemani monotükk ”Eesti mees ja tema poeg”, mis on kirjutatud just nimelt Sepo Seemanile. Iga mees on poeg ja tavaliselt ka isa. See on imelihtne ja imeselge. Sellest Sepo sel ühe-mehe-õhtul räägibki. Inimeselt inimesele.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.