Elisa blogi

Karolin Kuusik: naine, kes vastutab “Vallalise kaunitari” stilistika eest

Karolin Kuusik on stilistina andnud oma panuse paljude Eesti sarjade, saadete ja tõsieluseriaalide loomisesse. Ka sarjas "Kassikuld" nägi Kaire Vilgats i kehastatud tegelaskuju välja selline nagu Karlolin Kuusik seda plaaninud oli. (c) Foto: Elrend Štaub
Karolin Kuusik on stilistina andnud oma panuse paljude Eesti sarjade, saadete ja tõsieluseriaalide loomisesse. Ka sarjas "Kassikuld" nägi Kaire Vilgatsi kehastatud tegelaskuju välja selline nagu Karlolin Kuusik seda plaaninud oli.Foto: Elrend Štaub

Karolin Kuusik on särav Eesti moedisainer ja stilist, kes on riietanud artiste nii suurtes teleshow-des kui ka värskes komöödiasarjas “Piloot”.

Karolin räägib lähemalt, millised teleprojektid on stilistina osutunud suurimateks katsumusteks, kuidas ta moemaailma jõudis ning milline väljakutse ootas teda ees sarja “Piloot” võtetel. 

Tee moemaailma

Karolin Kuusik on oma loominguga avaldanud Eesti moemaailmale märkimisväärset mõju. Moepisikuga on ta olnud nakatunud juba noorest east ning nii tundus ka moedisaini õppimine tema jaoks ainuõige valik. “Teadsin paar aastat enne keskkooli lõppu, et tahan minna EKA-sse moodi õppima ja tegin kõik selleks, et sinna saada,” meenutab naine oma sihikindlat otsust. 

Moelooja on justkui eri stiilide kunstnik ja ka Karolin Kuusikut võlub mitu sellest valdkonna külge: “Moe puhul paelub mind, et see puudutab kõiki inimesi, isegi kui nad ise seda ei arva. Ja see on ka inimesele väga lähedal, väga isiklik. Teisalt paelub mind moe puhul see teine, kunstiline suund, mis on kõigi võimaluste ja lõputu fantaasia maa.”

Soov moedisaini õppida tekkis Karolin Kuusikul juba kooliõpilasena. Foto: pressifoto

Moelooming ja stilistika käivad käsikäes

Moeloojana on Kuusik loonud mitmeid hinnatud kollektsioone, kuid selle kõrvalt on tal käed tööd täis ka stilistina. Karolin enda sõnul kahe ameti vahel valida ei suuda ning armastab mõlemat. “Need isegi täiendavad teineteist mingil määral. Disainerina pead hästi palju ette mõtlema, võibolla isegi aastaid ette tunnetama, mida inimesed soovivad kanda ning mis neile meeldiks. Stilistina võivad olla pea iga päev uued projektid ja pidevalt tuleb end ümber häälestada uude teemasse,” selgitab ta.

Stilistina on Karolin Kuusik saanud riietada mitmeid artiste ja näitlejaid nii filmides-sarjades kui ka populaarsetes telesaadetes. Suurimateks väljakutseteks ongi stilisti sõnul kujunenud suured teleprojektid nagu “Ma näen su häält”, “Eesti otsib superstaari” ja hiljuti kirgi kütnud “Vallaline kaunitar”. Seda mitte ainult talle stilistina, vaid suurprojektid on keeruliseks ülesandeks kogu saate meeskonnale. 

Väljakutse sarja võtetel

Sügisel oli Karolin Kuusik kostüümikunstniku ametis ka Elisa originaalsarjas “Piloot”, kus tuli riietada nii noori peategelasi kui tuntud artiste ning kogenud näitlejaid nagu Ago Anderson, Karin Rask, Priit Pius jpt. Komöödiasarjale kohaselt tuli ka tegelaskujude kostüümides leida üsna koomilisi lahendusi ning Karolin mõtleb tagasi ühele eriti põneva väljakutsele saates:  “No Kaire Vilgatsit akrobaat Vello Vaheriks teha oli ikka paras nuputamine! Kohe üsna esimesest päevast sain aru, et ootamatused ongi seriaalivõtte normaalsus. Valmis tuli olla selleks, et asjad muutuvad hetkega ning lihtsalt vooluga kaasa minna.”

Pärast pühadeaegset puhkust on Karolin Kuusik uuest aastat sukeldunud taas hoogsalt töösse ajakirja Anne&Stiil moe- ja ilurubriigis. Käsil on ka erinevad saateprojektid nagu “Uus laul”, “Salalaul” jpt.

Omajagu aega kulub tal ka nii Kuusiku endanimelisele brändile kui ka muude brändide stilistikale. Töö kõrvalt armastab moekunstnik puhata ja veeta aega koos lastega. “8-aastane ja 5-aastane tahavad minuga koos erinevaid mänge mängida ja olen avastanud, et tegelikult see on päris tore,” leiab Karolin siiralt.

Humoorikas kodumaine sari “Piloot” on vaadatav eksklusiivselt Elisa Huubi striimingteenusest. Režissöör on Ergo Kuld, stsenarist Kait Kall ning peaosades noored talendid Olev Sten Erik Jõgi, Maarja Johanna Mägi ja Simo Andre Kadastu.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.