Elisa blogi

Kevad pole enam kaugel: miks on praegu hea aeg elektritõuksi peale mõelda?

Miinuskraadid näitavad hoogsalt taandumise märke ja talv hakkab lõppema. Ka kalendri järgi on kevad juba nurga taga ning kuiv asfalt juba paistab.

Kevade tulek tähendab, et kätte on jõudnud hea aeg soetada endale elektritõukeratas, millega nii ereda päikese kui ka linnulaulu saatel linnatänavatel ringi vurada. Eriti arvestades, et praegu saab korraliku elektritõuksi endale soodushinnaga.

Miks on elektritõuks hea transpordivahend?

Mugavus on inimeste jaoks aina olulisemaks muutunud ning sageli on elektriline tõukeratas linnas liiklemiseks tunduvalt kiirem ja mugavam vahend kui auto või ühistransport. Astu ainult peale, lükka näpuga nuppu ning saadki mitukümmend kilomeetrit vaevata sõidetud. Suureks lisaboonuseks on ka see, et elektritõuksiga liikudes ei pea muretsema distantsi hoidmise pärast, mis muidu ühistranspordis ikka pidevalt probeem on.

Nutika tõukerattaga liiklemine aitab sul muidugi ka end aktiivsemana tunda kui autoga liigeldes ning samuti ei tule pead vaevata parkimise üle – tõukeratas mahub ju igale poole. Tõukeratta jaoks on ruumi isegi pisikestes asulates, kuhu ühistransport veel jõudnud pole. 

Millised omadused peaksid sellel olemas olema?

Elektritõukeratta hingeelu tundmaõppimiseks ei kulu tegelikult palju aega ning erinevaid näitajaid on pigem vähe. Enim tasuks ostu tegema hakates vaadata üle, mis on ratta maksimaalne sõidukaugus ja maksimaalne kiirus ning milline on kaalupiirang.

Näiteks on Elisa e-poes hetkel soodushinnaga Xiaomi Mi Electric Scooter 1S, millega saab ühe laadimise pealt sõita kuni 30 kilomeetrit.

Maksimaalne kiirus jääb selle tõukeratta puhul 25 km/h juurde ja kaalu poolest on tegu võrdlemisi kerge tõuksiga, kaaludes 12,5 kg. Niimoodi saab oma uue abimehe igale poole hõlpsasti kaasa võtta ja peagi jälle uutele seiklustele kimada.

Kindlasti tasub tähelepanu pöörata ka ohutuselementidele ehk tuledele, helkuritele ja piduritele, mis ühel korralikult elektrilisel tõukerattal kindlasti olema peavad. Linnas tõuksiga ringi vuramiseks tuleks aga endale muretseda kiiver, et kõik sõidud saaksid ohutult tehtud.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.