Arvatavasti oled sa teleri sätetes või kasvõi puldil kogemata vale nuppu vajutades leidnud üles erinevad režiimid erinevat tüüpi sisu vaatamiseks. Kõige tuttavamad režiimid on tõenäoliselt “Sport” ja “Filmid”, kuid enamasti on variante veelgi.
Kuidas on teleri eri režiimidega asi tegelikult ehk millal sa oma teleri sätteid muutma peaksid ja miks need üldse head on?
Mängides loeb kõige enam kiirus
Täna on teler paljude inimeste jaoks asendanud mängude mängimiseks arvuti monitori või telefoniekraani. Konsoolimängude puhul on oluline sisendi ja väljundi vaheline lag ehk viivitus kahe seadme vahelise signaali edastamisel.
Mängides, eriti online mängudes, võiks see mõistagi olla võimalikult madal, et puldil nuppe vajutades jõuaks signaal võimalikult kiiresti telerisse.
Tänastel televiisoritel on olemas eraldi “Gaming” ehk mängurežiim, mis lülitab automaatselt välja mängimiseks ebavajalikud või input lag’i suurendavad funktsioonid nagu motion smoothing. Samuti korrigeerib see režiim sageli ekraani värve, mis otseselt signaali edastamise kiirust ei mõjuta.
Kiireloomuliste mängude puhul on pildikvaliteet sageli teisejärguline, mistõttu võib mängurežiim filme või sarju vaadates pakkuda kehvema kvaliteediga kogemust, kuid mängude puhul on see boonuseks.
Kui sinu teleril eraldi mängurežiim puudub, võib üle vaadata üldisemad sätted nagu eredus, taustavalgus, kontrast, teravus ja värvid. Mängimise ajaks võib maha keerata kõik sellised sätted, mis teleri protsessori kiirust mõjutavad – dünaamilised kontrasti sätted, motion lighting, smoothing jms, pildi müra (noise) korrigeerivad funktsioonid.
Viimasena võiks tähelepanu pöörata ka sellele, et sinu teler ei lõikaks mängude ääri ära. Pildi suuruse sätetest saab valida erinevate kuvasuhete vahel, millest mängimiseks võib sobida kõige paremini dünaamiline kuvasuhe (screen fit, just scan vms), mis korrigeerib pildi vastavalt kuvatavale suhtele.
Iga teler erineb tootja ja mudeli poolest, mistõttu võivad spetsiifilised sätted erineda ning tõenäoliselt kulub enda jaoks sobiva sätestuse leidmiseks veidi aega ja katsetamist. Samuti ei tasu unustada ära korralike ja kaasaegsete kaablite tähtsust.
See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.