Elisa blogi

Suur ülevaade: Kus asuvad kõik tähtsamad “Troonide mängu” tegelased 8. hooaja alguses?

Kus on viimase hooaja alguses Jon, Daenerys ja teised tähtsad tegelased?Foto: kuvatõmmis

“Troonide mängu” viimane hooaeg alustab juba 14. aprillil, kuid eelmise hooaja viimast osa nägime juba pea kahe aasta eest. Nüüd on viimane aeg meelde tuletada, kus kõik tähtsamad tegelased 8. hooaja alguses asuvad.

ETTEVAATUST! SUURED SPOILERID TULEMAS!

LOE EDASI OMAL VASTUTUSEL!

Jon Snow.Foto: kuvatõmmis

Jon Snow

Asukoht: seilamas Talitundru poole

“Troonide mängu” 7. hooajal üritas Jon Westerose vaenutsevatele aadliperedele tõestada, et põhjast saabuvad jäised ebasurnud on reaalsed ja ohtlikud. Ta vandus truudust Daenerysele ning nad läksid koos Müürist põhja poole, et ühte elavat surnut kinni püüda ja tõestusmaterjalina tagasi tuua.

Retk põhja lõppes aga õnnetult. Jääzombi saadi kätte, kuid üks Daeneryse draakonitest langes Öökuninga ohvriks, kes lohe endale alluma sundis. Jon esitles kinni nabitud elukat Kuningalinnas Cerseile, kuid liitu luua siiski ei suudetud.

7. hooaja viimases osas seilasid üksteisesse armunud Jon ja Daenerys laeval Talitundru poole. Nad ei tea veel, et on sugulased, kuid viimasel hooajal see kindlasti muutub.

Arya Stark

Asukoht: Talitundru

Arya Stark kustutamas Walder Frey eluküünalt.Foto: kuvatõmmis

Juba eelmise hooaja alguses oli Aryast saanud külmavereline mõrvar. Ta tappis Frey’de perekonna, kes korraldasid Starkide ladviku mõrvanud Punase pulma. Hooaja lõpus lõikas ta läbi ka salakavala Petyr “Littlefinger” Baelishi kõri.

8. hooaja alguses ootab ta Talitundrus Jon Snow naasmist. Tal on jätkuvalt plaanis mõrvata kõik, kes ta perekonnale on halba teinud, eesotsas Cersei Lannisteriga.

Sansa Stark

Asukoht: Talitundru

Sansa Stark Talitundrus.Foto: kuvatõmmis

Sansa veetis suurema osa 7. hooajast Talitundru müüride vahel, kus ta kohtus üle pika aja taaskord Arya ja Bran Starkiga. Petyr Baelish üritas tema ja Arya suhteid segi küüa, kuid alahindas Starkide kavalust ja langes lõpuks ise nende sepitsuste ohvriks.

Põhjala valitseja Jon Snow jättis lahkudes Sansa regendina Talitundrut valitsema. Seda positsiooni hoiab ta ka 8. hooaja alguses.

Bran Stark

Asukoht: Talitundru

Bran on pikalt teekonnalt kaasa võtnud salapärased üleloomulikud võimed.Foto: kuvatõmmis

Eelmisel hooajal saabus Bran pärast pikki rännakuid tagasi Talitundrusse. Temast on nüüd saanud kummaline maag-sensitiiv, kes näeb nägemusi ja suudab võib-olla tulevikku näha.

Brani funktsioon “Troonide mängus” on põhimõtteliselt narratiivi aukude lappimine ja vaatajale kasuliku info edastamine. Just tema kaudu saame teada, et Jon Snow on Lyanna Starki ja Rhaegar Targaryeni järeltulija ehk täiesti reaalne troonipretendent.

Nüüd ootab ta Talitundrus Jon Snow naasmist. Kindlasti on tal varnast võtta juba uusi krüptilisi ja mitmeti mõistetavaid sõnumeid.

Jamie Lannister

Asukoht: teel, Kuningalinnast eemale ratsutamas

Kas Jamie keerab tõepoolest Cerseile selja?Foto: kuvatõmmis

Eelmisel hooajal vallutas Jamie Tyrellide suguvõsale kuulunud kantsi. Ta tappis Olenna Tyrelli, kes tunnistas, et just tema oli mürgitanud endise kuninga ning Cersei ja Jamie intsestist sündinud sohilapse Joffrey Baratheoni.

Hiljem ründavad tema armeed Daeneryse draakonid. Tänu Bronni abile pääseb ta napilt eluga ja läheb Kuningalinna, kus kohtub salaja Daeneryst esindava Tyrioniga. Jamie võtab tema rahupakkumise vastu ja algselt teeb seda ka Cersei, kuid viimaks reedab naine siiski, et kavatseb lubadust murda.

Jamie vihastab Cersei peale ja lahkub Kuningalinnast. Tõenäoliselt on ka tema teel Jon Snow ja Daeneryse juurde Talitundrusse.

Cersei Lannister

Asukoht: Kuningalinn

Cersei üritab iga hinnaga Westerose troonil püsida.Foto: kuvatõmmis

Cersei saadab Jamie vallutama Tyrellide valdusi, et nende varandust endale saada. Ta saab teada, et Lannisterid on Raudpangale võlgu tohutuid summasid ning ta soovib olukorda leevendada Tyrellide kullaga.

Varastatud varandusega palkab Cersei ka uue armee, kellega ta kavatseb purustada Daeneryse ja Joni väed pärast seda, kui nad on võidelnud põhjast saabuvate jääzombide vastu.

7. hooaja lõpus lubab Cersei valelikult Daenerysega rahu sõlmida, kuid reedab Jamie’le, et ei kavatse oma sõna pidada. Seepeale lahkub Jamie Cersei juurest ja Kuningalinnast.

Tyrion Lannister

Asukoht: seilamas Talitundru poole

Tyrion üritab lepitada Daeneryst ja oma perekonda.Foto: kuvatõmmis

Daeneryse parema käena soovib Tyrion 7. hooaja jooksul Lannisteride ja oma uue käskijanna vahel rahu sobitada. Tyrion seilab Davos Seaworthi abil salaja Kuningalinna, kus kohtub Cersei ja Jamie’ga, kes näiliselt koostööpakkumise vastu võtavad.

Nagu me juba teame, siis Cersei loobub hiljem antud lubaduse täitmisest. Tyrion üritab jätkuvalt Daeneryse ja Lannisteride vahel ühist keelt leida.

Daenerys Targaryen

Asukoht: seilamas Talitundru poole

Daenerys kaotas draakoni, kelle Öökuningas enda teenistusse rakendas.Foto: kuvatõmmis

Daenerys saabub lõpuks Westerosi ja võidab lahingus Jamie Lannisteri armeed. Ta läheb ka koos Joniga Müürist põhja poole, kus kaotab ühe oma lohedest.

Koos Joniga kohtub ta ka Cerseiga, kuid rahukõnelused jooksevad lõpuks rappa. 7. hooaja lõpus armub ta Joni ning hetkel seilavad nad koos Talitundru poole.

Theon Greyjoy

Asukoht: teel oma õde päästma

Theon Greyjoy koos oma õe Yaraga.Foto: kuvatõmmis

Theon ja tema õde Yara langevad merel nende onu Euron Greyjoy üllatusrünnaku ohvriks, mille käigus Yara võetakse vangi ja Theon põgeneb. Hiljem kohtub ta Jon Snowga, kes suhtub temasse ülima jäisusega. Võttes arvesse nende ajalugu, siis on see ka täiesti loogiline.

Theon on Joni kaaskonnas, kui viimane läheb kohtuma Cerseiga ja saab teada, et Yara kavatsetakse hukata. 7. hooaja lõpus kogub ta kokku väikese väesalga, et oma õde vangist välja murda ja surmast päästa.

Euron Greyjoy

Asukoht: Kuningalinn

Euron näeb abielus Cerseiga võimalust tõusta Westerose uueks kuningaks.Foto: kuvatõmmis

Eelmisel hooajal palus Euron Cersei kätt ja viimane oli abieluga nõus, kuigi on selge, et naine ei kavatse oma sõna pidada. Euron purustab kosjakingiks Yara ja Theoni laevastiku ning võtab ka teisi tähtsaid vange.

7. hooaja lõpus redutab Euron koos Cerseiga Kuningalinnas ja on hüljatud kuninganna üks ainsaid liitlasi.

Samwell Tarly

Asukoht: Talitundru

Sam teab Jon Snow päritolust rohkem kui keegi teine.Foto: kuvatõmmis

Sam, kes elab koos oma kaasa Gilly ja tema väikese lapsega, õpib 7. hooajal Tsitadellis Meistriks. Ta ravib Daeneryse poolt eksiili saadetud Jorah Mormonti terveks surmavast haigusest ja annab Jon Snowle väärtuslikku infot selle kohta, kuidas jääzombide vastu võidelda.

Lisaks avastab ta, et Jon Snow on Lyanna Starki ja Rhaegar Targaryeni järeltulija ja mitte sohilaps, nagu seni on arvatud. Ta ootab Jon Snow naasmist Talitundrusse, et sellest avastusest ka teda informeerida.

Brienne Tarthist

Asukoht: seilamas Talitundru poole

Kas Brienne ja Jamie võivad Talitundrus uuesti kokku saada?Foto: kuvatõmmis

Eelmisel hooajal Brienne väga suurt rolli ei mänginud. Ta treenis natukene Aryat ja oma kannupoissi Podrickut ning oli kohal, kui Jon Snow kohtus Cerseiga, kus ta nägi üle pika aja taaskord Jamie Lannisteri.

8. hooaja alguses viibib ta Joni, Daeneryse ja Tyrioniga samal laeval ning on teel Talitundru poole.

Varys

Asukoht: seilamas Talitundru poole

Varys andis Melisandrele edasi salapärase hoiatuse.Foto: kuvatõmmis

Ka Varysel oli eelmisel hooajal üsna väike roll. Ta kuulub Daeneryse kaaskonda, kuid naise usaldus tema vastu on kahanenud. Varys kohtub ka Melisandrega ja annab talle edasi krüptilise hoiatuse, mille kohaselt on nende mõlema saatus Westerosel surra.

Daeneryse kaaskondlasena viibib ka Varys hetkel sel samal laeval, mis on teel Talitundru suunas.

Jorah Mormont

Asukoht: seilamas Talitundru poole

Jorah Mormont on lõpuks tagasi Daeneryse õukonnas.Foto: kuvatõmmis

7. hooaja alguses on Daeneryse poolt eksiili saadetud Jorah Tsitadellis, kus Sam Tarly surmavast haigusest ta terveks ravib. Ta naaseb Daeneryse juurde ja teeb kaasa ka rännakus Müürist põhja poole.

Viimaks läheb ta ka koos Joni ja Daenerysega kaasa kohtumisele Cerseiga. 8. hooaja alguses on Jorah (nagu paljud teised tegelased) laeval ja teel Talitundru poole.

Sandor “Hagijas” Clegane

Asukoht: seilamas Talitundru poole

Sandor Clegane käis koos Joniga jääzombisid jahtimas.Foto: kuvatõmmis

Eelmise hooaja alguses langeb Sandor põhjalaste kätte lõksu ja ta vangistatakse. Sellele teeb lõpu Jon Snow, kes liigub põhja eesmärgiga jääzombi elusalt (või elavalt surnult?) kinni nabida.

Ta liitub Joni ekspeditsiooniga ja on kohal ka siis kui Jon ja Daenerys kohtuvad Cerseiga. Seal näeb ta üle pika aja ka oma venda Gregor “Mägi” Clegane’i, kellest on nüüd saanud Cerseile lojaalne salapärane elukas.

Aga pakkuge, kus kohas on Sandor 8. hooaja alguses. Täpselt nii, laeval, mis on teel Talitundru poole. Kuidas see laev ikka veel vee peal püsib?

Bronn

Asukoht: Kuningalinn

Bronn haavas lahingus ühte Daeneryse lohet.Foto: kuvatõmmis

Eelmisel hooajal osales Bronn koos Jamie’ga lahingus Tyrellide vastu. Hiljem päästis ta Daeneryse draakonite rünnaku ajal Jamie elu ja haavas ühte lohet ammunoolega. Hiljem naasis ta Kuningalinna ja oli kohal ja Cersei, Joni ja Daeneryse kohtumisel.

8. hooaja alguses peaks ta jätkuvalt Kuningalinnas asuma. Seda muidugi juhul, kui ta pole mingil kummalisel kombel sattunud Talitundrusse seilavale laevale. See näib siin popp olevat.

Melisandre

Asukoht: Volantis

Salapärast Melisandret näeme 8. hooajal tõenäoliselt uuesti.Foto: kuvatõmmis

7. hooajal nägime Melisandret vaid korraks. Ta saabus Daeneryse õukonda, kus vestles Varysega, kes andis talle edasi juba varem mainitud hoiatuse surmast Westeroses.

Hooaja keskel lahkus ta Westerosest ja siirdus Volantisesse, kuid tõenäoliselt naaseb ta millalgi 8. hooaja jooksul.

Öökuningas

Asukoht: Müür

Elavate surnute armeed juhtiv Öökuningas on valmis Westerose invasiooniks.Foto: kuvatõmmis

Möödunud hooajal võitles Öökuningas Müürist põhja poole tulnud Jon Snow kaaskonnaga. Tal õnnestus tappa üks Daeneryse lohedest ja see siis zombina uuesti tagasi tuua.

Hiljem jõuab Öökuningas lõpuks Müürini ja kasutab oma uut lohet, et see purustada. See tähendab, et põhjala zombiarmee on lõpuks Westeroses ja lahing Seitsme kuningriisi pärast võib alata.

See eepiline taplus, mis on väidetavalt pikim lahingustseen, mis eales filmitud, peaks toimuma Talitundru juures. Küllap just sel põhjusel on sinna hetkel teel ka üks vähemalt kolmekordselt ülelastitud laev…

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.