Elisa blogi

Suur ülevaade: need on IMDB kasutajate arvates Eesti parimad filmid ja seriaalid

Tuleb välja, et Eestlased käivad aastas keskmiselt 2,7 korda kinos.

IMDB on tuntud filmide ning sarjade andmebaas, mille loendist võib leida hulgaliselt ka Eesti toodangut. Siin on parima hinnanguga Eesti filmid ja seriaalid, võttes kriteeriumiks filmide puhul vähemalt 500 hääle ja sarjade puhul vähemalt 200 hääle olemasolu.

Filmid

„Tõde ja õigus” (2019) 9,3/10 – 1163 häält

Tänavu linastunud A. H. Tammsaare romaani „Tõde ja õigus“ I osal põhineva mängufilmi keskmes on Vargamäele kolinud perekond, kes peavad lisaks raske töö tegemisele tegelema ka kiusliku naabrimehe Pearuga. Kannatusi ja väljakutseid täis seigad panevad Andrese otsima tõde ja õigust kõikjalt, kust võimalik.

„Mandariinid” (2013) 8,2/10 – 33252 häält

Kuldse Gloobuse ja Oscari kandidaat „Mandariinid“  on lugu Eesti mehest, kelle hoolitseda on kaks vastasrindel 1990ndatel Gruusia sõjas võitlevat verejanulist sõdurit. Läbivateks teemadeks on vihkamine, andestamine, armastus, kättemaks, kurjus ja väärikus.

„Kevade” (1969) 8,2/10 – 1173 häält

Eesti filmiklassika „Kevade” on Oskar Lutsu jutustusel põhinev mängufilm, mille tegevus toimub 1800ndate lõpus ühes väikeses Eesti kihelkonnakoolis. Teos käsitleb lustakaid seikasid nooruspõlvest ning toob välja sõpruse ning armastuse erinevad küljed.

„Tulnukas ehk Valdise pääsemine 11 osas” (2006) 8,1/10 – 665 häält

Bakalaureusetööna valminud lühifilm on seiklusi täis lugu noorest rullnokast, kelle jaoks lõpeb löök labidaga pähe halvasti – Valdis on unustanud peaaegu kõik. „Tulnukas” avab nii jõmluse kui ka osside eluviisi telgitagused, mis hõlmab mitmekümneid roppe sõnu vaid 22 minuti jooksul.

„Klass” (2007) 8/10 – 13368 häält

Tõsielul põhinev koolikiusamise keskne film räägib klassikaaslaste omavahelistest probleemidest. Üks olukord viib teiseni ning kiusatavad Joosep ja Kaspar võtavad oma au kaitsmiseks ette midagi hullumeelset.

Sarjad

„Meie aasta Siberis” (2012) 10/10 – 201 häält

„Meie aasta Siberis” on lugu Tuuli Roosma, Arbo Tammiksaare ning nende kaksikutest poegade esimesest rännakust tsiviliseerimata Siberi taigasse, kus elatakse aasta aega täielikult erinevates tingimustes, kui ollakse harjunud.

„Meie aasta Iraanis” (2018) 9.8/10 – 247 häält

„Meie aasta Iraanis” on Tuuli Roosma perele neljas seiklus, kus avastatakse terve aasta vältel Lähis-Ida võlusid. Tutvutakse nii kohalike kommete kui ka kultuuriga.

„Litsid” (2018- ) 8,8/10 – 594 häält

Mart Sanderi  romaanitsükli ainetel valminud ajalooline draamasari “Litsid” heidab valgust Eesti saatuse pöördelistele aastatele. Seriaal räägib perioodist 1939-1940 läbi väikese Tallinna bordelli ja seda külastavate inimeste pilgu läbi.

„Tuulepealne maa”  8,5/10 – 305 häält

Draamasari „Tuulepealne maa” keskendub ajaloolistele sündmustele vabadussõjast II maailmasõjani, kaasates ka iseseisvuse väljakuulutamise, vabadussõja murdelahingute, Landeswehri sõja ja Tartu rahu perioodi.

„Ohtlik lend”  8,5/10 – 215 häält

Kriminaalseriaalis peab politseitandem lahendama erinevaid juhtumeid ja uurima mitmeid asjaolusid. Samal ajal tuleb krimiosakonna vaneminspektoril tegeleda ka eraelu probleemidega, mille tulemusel määratakse Andres Västrikule uus paarimees ning tema elu võtab uue pöörde.

Märksõnad: , , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses