Testi oma teadmisi: kas tunned neid vanu häid Eesti koomikuid?

Koomikute puuduse üle Eestis kurta ei saa.Fotod: rahvusrahiiv

Naer on terviseks ja naljategijaid on Eestis läbi aja olnud omajagu. Kui hästi sina meie naljamehi ja -naisi tunned? Pane oma teadmised proovile!

Pärast balletitantsija karjääri sai Sulev Nõmmikust koomik. Tema kõige tuntum tegelaskuju oli põllumees Uduverest, aga mis oli tema nimi?

Foto: rahvusarhiiv
Correct! Wrong!

Algselt maaelu kajastanud raadiosaate "Tere hommikust, põllumehed!" jaoks loodud šveikilik tegelaskuju oli 1970. aastate lõpus ja 1980. aastatel väga populaarne.

Üks Eesti tuntumaid koomikutepaare on Ervin Abel ja Lia Laats, kes on mänginud peaosi mitmes kultuskomöödias. Millist rolli täitsid näitlejad filmis "Mehed ei nuta"?

Fotod: rahvusarhiiv
Correct! Wrong!

Selles filmis mängisid Laats ja Abel küll patsienti ja medõde, aga nende lugu päädis filmis ikka armumisega.

Tuntud meelejahutaja Eino Baskin on küll täieõiguslik Eesti koomik, aga oma juurtelt on ta pärit hoopis teisest rahvusest. Millisest?

Foto: rahvusarhiiv
Correct! Wrong!

Baskini vanemad olid rätsepa ametit pidanud isa Hirsch Baskin ja juuksurisalongi omanikust ema Maria Baskin.

Naiskoomikuid on Eestis miskipärast vähem kui meeskoomikuid. Anne Paluver on kindlasti üks, kellest kuidagi üle ega ümber ei saa. Mullu tähistas näitleja oma 70. sünnipäeva. Mida ta vastas, kui talle komplimendina öeldi, et näeb oma vanuse kohta väga hea välja?

Foto: Wikimedia
Correct! Wrong!

Pärast keskkooli lõpetamist läks Paluver Tartu Ülikooli matemaatikat õppima, aga jättis asja pooleli, et ennast näitlemisele pühendada. Ta on öelnud, et tõsiseid rolle sai ta juba lavakunstikoolis piisavalt proovida.

Peeter Oja on osalenud mitmetes tuntud telesarjades alates "Ärapanijast" kuni "Kreisiraadioni". Millises ülipopulaarses ETV komöödiaprogrammis astus Oja üles 1980. aastatel?

Foto: rahvusarhiiv
Correct! Wrong!

Oja mängis "Kitsas kingas" koos Anu Lambi ja Andrus Vaarikuga. Osaliselt oli sarja aluseks stsenaarium, aga kohati sündis huumor ka Andrus Vaariku ja Peeter Oja improvisatsioonina.

1984. aastal tahtis lavastaja Ago-Engrik Kerge lahutamatu koomikutepaari moodustanud Jüri Krjukovi ja Urmas Kibuspuuga vändata filmi ühe Eesti kirjandusklassikasse kuuluva teose põhjal. Mis oli selle teose nimi?

Foto: rahvusarhiiv
Correct! Wrong!

Näitlejad oleks seal mänginud Andrest ja Pearut. Paraku jäi see projekt katki, sest tol ajal pidi filmi tegemiseks taotlema nõusolekut Moskvast. Sealt aga "Tõe ja õiguse" ekraniseeringuks luba ei antud.

Ott Sepp ja Märt Avandi said igaühele tuntuks vana-aastaõhtul eetris olnud "Tujurikkuja" sketšikavaga. Mitu saadet kokku valmis?

Foto: rahvusarhiiv
Correct! Wrong!

"Tujurikkuja" lõbustas rahvast aastavahetuse pidudel 2008. kuni 2015. aastani.

Testi oma teadmisi: kas tunned neid Eesti koomikuid?
Huumor ja koomika pole vist sino lemmikžanr. Aga sellest pole midagi, hea draama või õudukas tekitab sama tugevaid emotsioone. Nii et lase samas vaimus edasi.
Selge see, et nalja saada sulle meeldib, aga teaduslikult sa sellele päris läheneda ei viitsi. Ja õige ka, kui liiga tõsiselt asjale läheneda, võibki nali vett vedama minna.
Naljaekspert! Sa tead naljameestest ja naljanaistest ilmselt kõike. Võib-olla oled ka ise üks naljatilk? Halba see küll ei teeks, head nalja pole kunagi liiga palju.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.