Marii Karell avalikustab, millest räägib tema uus saade “Laser”

"Õnnelabor" alustab 27. jaanuaril.

2. septembril ehk veidi rohkem kui nädala pärast jõuab TV3 ekraanile esimene osa Marii Karelli uuest saatest “Laser”. Diktor kirjutab esimesena, mida seal nägema hakkab.

Ühe lausega, mis saade see on?

Iganädalane saade “Laser” kombineerib kogukonna vaimu moodsate tehnoloogiate ja päevakajaliste teemadega. Ma ise võtan inimestele seletades saate olemuse tihti kokku “Marii Karell imestab ja intervjueerib”.

See on küll väga ilus lause, aga mida see tähendab?

Okei, lähme konkreetseks. Saates on kolm lugu.

1. Portreeloos intervjueeritakse selle nädala kõige olulisemat tegelast. Teeme sellest talle raske päeva, jälgime teda mitu tundi, et saada kätte ka kõik see emotsioon, mida lihtsalt küsimustele vastates peita on võimalik.

2. Tehnoloogia meie ümber, meie käe peal, meie jalgade all, meie telefonides ja kodudes. Uurime, kuidas see meid ja tänapäeva elu mõjutab. Mõnikord on see põhjalikum analüüs, aga mõnikord lustakam eksperiment.

3. Elu- ja looduskeskkond, tervis, tarbijateemad. Kuidas mõjutab meie kaasaegne elukeskkond meid ja meie tegevus loodust? Kas tänapäevane moodne maailm, mille me endale üles oleme ehitanud, on meile tegelikult kasulik ja kui kaua me senist elustiili jätkata saame?

See on kena üldine jutt, aga too mõned näited, mida nägema hakkab.

Kas teadsite, et huulepulga või jumestuskreemiga määrime endale peale hulgaliselt plastmassi, ja selle tulemusena võime võidelda hiljem aknega? Või tekib näiteks pähe kõõm.

Või näiteks, kui sa sööd meie Eesti komme või suurtootjate jäätist, siis võib nende tootmise tõttu olla surnud orangutan ja maha raiutud kümneid hektareid Indoneesia vihmametsa.

Või veel näide. Kui su telefon kukub põrandale ja selle ekraan on nagu ämblikuvõrk, kas me ei mõtle siis, et pagan, oleks mul olnud maailma kõige vastupidavam telefon? Kust seda aga saada?

Räägime asjadest, mis on päriselt olulised. Tihti ka keerulised ja eks siin peame kõvasti pingutama, et need teemad arusaadavaks ja inimesele südamelähedaseks teha.

Miks ma peaks seda vaatama?

Sest me räägime asjadest, mis puudutavad meid kõiki, on see siis läbi tarbimise või elukeskkonna. Linnaruumi, milles me elame; toidu, mida me sööme. Asjad, mille peale me ei mõtle ja ei peagi kogu aeg ehk mõtlema. Aga me katsume leida huvitavaid nurki, mis need teemad igaühe jaoks ihulähedaseks teevad.

Viimasel Arvamusfestivalil oli kõige rohkem debatte kliimamuutuse teemal. See on oluline. Me peame täna midagi tegema, sest muidu on juba 20 aasta pärast olukord katastroofiliselt kehv. Tegelikult on täna juba natuke hilja. Eile oleks pidanud tegema.

Võisiis tervis, meie endi kehad. 50% meie tervisest sõltub sellest, kuidas me enda eest hoolt kanname. Kõik ei ole geenides kinni. Me saame väga palju iseenda ja maailma tervise jaoks ära teha. “Laser” tahab olla teejuht paremasse maailma. Ambitsioonikas lause ja eks me hakkame seda järjest saade-saatelt ka enda jaoks mõtestama.

Kellele see saade on?

Kõigile neile, kes tahavad elada paremas homses. Kes tahavad endale paremat elu. Nagu ütles T.H Ilves: “Meie homne on meie endi teha.”

Kas see on ka huvitav saade?

On muidugi! Lisaks teemadele oleme ekstra rõhku pannud ka moodsale pildikeelele. Uudse tehnika ja kaameranurkade omapärane kombineerimine aitab meil lugusid paremini edasi jutustada. Meie režii on äge! Eeskuju võtame oma ala parimatelt. Kes ei oleks ohanud Top Geari vaadates, oi, kui kihvtilt tehtud! Meie eesmärk on samasugune kiitus ära teenida.

Ütleme, et teeme Eesti parimat saadet. Niikaua teeme, kui välja tuleb. Ma olen mõnda päris vana Top Geari näinud ja julgen öelda, et mu soeng on juba meie esimeses saates parem kui Clarksonil.

Mis siis saab, kui valitsus kukub või Eesti ühiskonda lõhestab mõni muu terav teema?

Laser on kohal. Ma olen 20 aastat ajakirjanduses töötanud ja üks, mis kindel – ajakirjanduslik toode peab rääkima sellest, millest inimesed omavahel räägivad. On see siis arusaamatu reform riigis, vaidlusi põhjustav uus tehas või hiigelinvesteering iduettevõttesse.

Mis kell ja kus?

Alates 2. septembrist esmaspäeviti kl 20 TV3-s. Aga Elisa klientidel on eksklusiivne võimalus näha Laseri lugusid teistest varem. Nii et juba alates esmaspäevast saab nelja meie esimest lugu täispikkuses vaadata Elisa Elamuses.

Marii Karell toob iga nädal vaatajani päevakajalised persoonid ja nutikad teemakäsitlused, mis avavad inimesi ning teemasid üllatavast vaatenurgast.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.