PÖFFi blogi

5 ülipõnevat filmi, mida tasub PÖFFil vaadata

Maailm on põnevust täis ning nii mõnigi põnevatest hetkedest on jõudnud kinolinale. Kui tunned, et sinu argipäevas võiks põnevaid sündmusi veelgi rohkem olla, siis mine vaatama ühte neist filmidest.

„Head ajad”

USA

Režissöör Michael Mayer

Mis saab ühest pealtnäha tavalisest perekondlust õhtusöögist, kuhu saabuvad kutsumata külalised ja lagedale ilmuvad varjatud saladused? Selge see, et see saab lõppeda vaid ühe lõbusalt põneva mürgliga, mis hoiab vaatajat lõpuni ninapidi ekraani ees.

„Kuldne kinnas”

Saksamaa

Režissöör Fatih Akin

See film ühendab endas nii poliitilist allegooriat, groteski kui ka vägivalda, mis võib nõrgema närvikavaga vaatajatel suisa pildi eest lüüa. 1970. aastate Hamburgi õlle- ja suitsuhaisustes urgastes tegutseva sarimõrvari Fritz Honka portree teeb tänu Jonas Dassleri suurepärasele rollisooritusele muidu võikast õuduspõnevikust igati väärt meelelahutuse.

„Pime palgamõrvar”

Saksamaa

Režissöör Christoph Gampl

Karmikoeline põnevusfilm, milles pime palgamõrvar Momo üritab pärast viimast „koristustööd” oma emotsioonidega toime tulla ja avastab end peagi hoopis põgeniku rollist. Et Berliini allilma käest eluga pääseda, peab mõrtsukas astuma nii endiste sõprade kui ka uute vaenlaste vastu. Uue laine noir. Luc Bessoni kultusteos „Leon” saksapärases kastmes.

„Tezuka Barbara”

Jaapan

Režissöör Makoto Tezuka

Kuulus romaanikirjanik korjab tänavalt üles luuletust soniva veidra naise, kes tutvustab end Barbarana. Loomekriisis vaevlev kirjanik leiab naise näol endale muusa ning tal tekib Barbara suhtes peaaegu hullumeelne kinnisidee. Ohtrate džässiviisidega vürtsitatud film põhineb režissööri isa, kuulsa mangakirjaniku Osamu Tezuka erootilisel ja fantaasiarikkal mangal „Barubora”.

„Nähtamatu”

Leedu-Läti-Ukraina-Hispaania

Režissöör Ignas Jonynas

Jonas teeskleb pimedat, et pääseda saatesse „Tantsud tähtedega”. Vytas vabaneb trellide tagant, kus ta on istunud oma naise tapmise pärast. Kahte meest seob salapärane side. Üks Leedu tänavusi rahvusvaheliselt edukamaid filme vaatleb manipulatsiooni võimu meie igapäevaelus ja tõstatab küsimusi usu ja südametunnistuse kohta.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.