PÖFFi blogi

Eesti nimekaim filmioperaator Alar Kivilo räägib enda karjääri tipphetkedest

Foto: PÖFF.

PÖFF on jõudnud omadega juba peaaegu lõpusirgele ning kinoekraanil linastuvad filme näidatakse veel viimaseid päevi. Mitmed nimekad tegelased on endale noppinud juba ka festivalilt auhindu. 

Üheks nimekaks inimeseks on Alar Kivilo, kes viis koju ühe kahest Pimedate Ööde filmifestivali elutööauhinnast. Kivilo on filmimaailmas kõige kaugemale jõudnud eestlane, kes tegutseb 1997. aastast peamiselt Hollywoodis.

Kivilo kaamera ees on mänginud tuntud tippnäitlejad, nagu näiteks Kevin Bacon, Bruce Willis, Cameron Diaz, Colin Farrell, Keanu Reeves, Bridget Fonda, Billy Bob Thornton, Christopher Plummer, John Cusack, Donald Sutherland ja teised Hollywoodis tegutsevad näitlejad.

Eesti filmioperaator Alar Kivilo jagab meiega oma karjääri kõige helgemaid ja meeldejäävamaid momente ning annab soovitusi nooremale põlvkonnale.

Kuidas on Alar Kivilo karjäär seni kulgenud?

Minu ootused ja lootused on selle näol täitunud, et olen saanud leiba teenida oma valitud ja armastatud elukutsega. Karjäär on läinud paremini, kui ma kunagi julgesin loota. Filmi kirg ei ole minust kusagile kadunud kõik need aastad ja olen sellele väga tänulik.

Kõige põnevamad hetked minu karjääris on, kui olen võtteplatsil leidnud ühe kaadri, mis on sõna otseses mõttes “täitsa kümnesse”. Oma ASC kaasoperaatorite tunnustus, Sandra Bullocki otse eetris mind nimepidi tänamine ja loomulikult PÖFFi elutöö auhind – kõik need on olnud kõrged punktid minu karjääris.

Kõige suurem nõu, mida saan noortele anda, on igale päevale vastu minna suure uudishimu ja põnevusega kõikide asjade suhtes. Ärge piirduge oma erialaga. Lugege, kuulake muusikat, käige näitustel, küsige küsimusi, vaadake, kuidas inimesed ümber käituvad, kuulake neid, proovige mõista, mida nad tahavad ja kuidas nad seda tegelikult väljendavad.

Tänavapildis toimuvad tuhanded “draamad”, proovige tuvastada neid jutte. Vaadake valgust ja varjusid, ühesõnaga hoidke silmad lahti! Olge avatud! Ja tööd tehes otsige, kuidas saab igat asja paremini teha. “Kõlbab küll “ suhtumisega ei jõua kaugele.

Hetkel on Alar Kivilol kavas teha suvel ka uus film Kyra Sedgwickiga, kellega on eestlane juba Skype’i teel hakanud arutama filmi detaile ja lähenemisviise.  

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.