PÖFFi blogi

PÖFF toob kokku rahvusvahelise filmitööstuse tipptegijad ja kohalikud noored talendid

Foto: Johan Hallimäe

PÖFFi ja Euroopa Filmiakadeemia koostöö tulemina kohtuvad 26. novembril filmitööstuse tipptegijad, kohalikud noored moeloojad ja loovtegijad ning tulevased paljulubavad filminäitlejad. Eksklusiivne noorte talentide galaõhtu PÖFF BlackWalk on ellu kutsutud eesmärgiga tutvustada noori silmapaistvaid talente rahvusvahelise filmimaailma ekspertidele.

Noblessneri Valukojas aset leidval sündmusel esitletakse kolme noore moelooja – Annika Kiidroni, Liina Liesmenti ja Reila Saarmäe – valitud filmidest inspireeritud minikollektsioone, mis on loodud kostüümikunsti eripärasid silmas pidades. Filmimaailmast kannustatud moeshow’l kulmineerub kaks kuud väldanud koolitusprogramm, mille käigus jagasid alustavatele moeloojatele, grimmi-, juuste- ning videokunstnikele teadmisi ja nõuandeid EFA tunnustatud loovtegijad.

Foto: Erlend Štaub

Festivali direktor Tiina Lokk peab ettevõtmist kriitiliselt oluliseks. “PÖFF BlackWalk on esimene samm tekitamaks ühtne koolitusprogrammide võrgustik, mis tooks tihedamasse kooslusesse filmitööstuse erinevate valdkondade inimesed. EFA-sse on koondunud pea 3000 tippspetsialisti üle Euroopa – meie koostöö seisneb selle võrgustiku kasutamises ning suunamises kohalikku haridussüsteemi,” avaldab Lokk ambitsioonika tulevikuperspektiivi.

Tänavune projekt on edasiarendus möödunud aastal toimunud PÖFF: Black Catwalkist. Ka sündmuse peakorraldaja Laura Kursi sõnul on seekordne programm sammu võrra lähemal selleni, milleni jõuda soovitakse. “Tahame luua jätkusuutliku haridusprogrammi meie noortele filmihuvilistele. Koostöös EFA-ga on meil võimalik saavutada otsekontakt juba tipptasemel tegutsevate professionaalidega ning nendega suhteid sõlmida. Nii äratame ehk mõneski noores kostüümikunstnikus, grimmeerijas või videokunstnikus kustumatu kiindumuse filmi vastu,” lisab Kurs.

Foto: Erlend Štaub

Teadmisi ja nõuandeid jagavad selleaastases koolitusprogrammis visuaalkunstnik Peter Hjorth (“Antichrist”, “Melancholia”, “Nymphomaniac: Vol I”), grimmikunstnik Dalia Colli (“Dogman”, “Casanova”), soengukunstnik Daniela Tartari (“Broken Embraces”, “Like Crazy”) ning kostüümikunstnik Stefanie Bieker (“Land of Mine”, “Only Lovers Left Alive”). Lisaks moeloojatele ja loovtegijatele tunnustatakse sündmusel ka Läänemere piirkondadest pärit noori silmapaistvaid näitlejaid, teiste seas Eestist pärit Risto Vaidlat ja Franz Malmsteni.

PÖFF BlackWalk galaõhtu leiab aset 26. novembril Noblessneri Valukojas. Sündmus on osa Pimedate Ööde Filmifestivali filmiprofessionaalidele suunatud Industry@Tallinn & Baltic Event programmist ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastatud projektist Creative Gate. PÖFF BlackWalki toimumist toetavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), Toyota Eesti ja Balmain Hair Couture Estonia.

<a href=”https://tve.starman.ee/#vod/titles?categoryId=crid:~~2F~~2Fschange.com~~2F95e7a228-083b-41d5-9492-a3d575278523″><img class=”alignnone size-full wp-image-7109″ src=”https://geenius.ee/app/uploads/sites/5/2018/10/a266c756ff1e22df2e12ec793aec53d7.jpg” alt=”” width=”770″ height=”511″ /></a>
<p class=”small text-secondary”>Siin blogis saad ülevaate kõigest huvitavast, mis PÖFFil pakkuda on.</p>

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.