E-sport

Eesti parim simulaatorijuht võitis rahvusvahelisel võiduajamisel esikoha ja 1000 eurot

Risto Kappet noppis veel ühe esikoha.Foto: Risto Kappeti Twitteri konto kuvatõmmis

Risto Kappet, Eesti kiireim mees võidusõidusimulaatoril, pälvis esikoha eile toimunud võistluse BMW M2 CS Racing Cup teises raundis. Kappet sai auhinnaks 1000 eurot ja pääsu Münchenis toimuvale BMW Sim Live 2020 võiduajamisele.

Võidusõit toimus “rFactor 2” simulaatoril kuulsal Nordschleife ringrajal ja kestis 45 minutit. Kappeti sõnul aitas tema võidule kaasa tugev kvalifikatsioon, mis andis talle võidusõidu ajal tuntava eelise.

Risto Kappet. Foto: Risto Kappeti Facebooki konto kuvatõmmis

“Kvalifikatsioon oli kõige raskem. Ringi läbimiseks kulub seitse ja pool minutit ning kõik said teha ainult ühe kiire ringi, vigu ei tohtinud teha,” selgitab Kappet.

“Mina tegin kõige tähtsamal hetkel kõige vähem vigu ja sain alustada väga tugeva ja võrdse rivi esiotsast. Lasin teistel oma taga madistada ja siis sain ideaalse keskendumise ja hooga juba üsna muretu võidu võtta.”

Seekord number 13 halba õnne ei toonud. Foto: BMW Motosport

Esimene võiduajamine BMW M2 CS Racing Cupis toimus 19. veebruaril ning veel on ees ootamas kuus raundi. Kuigi Kappet on juba edasipääsu kindlustanud, võtab ta ka tulevastest võidusõitudest osa. Kui ta peaks võitma, kvalifitseerub BMW Sim Live 2020 võistlusele temast järgmisena finišeerinud sõitja. Rahaliste auhindade konkurentsis on Kappet jätkuvalt.

Uuesti saab Risto Kappetit BMW M2 CS Racing Cupis võistlustules näha 25. märtsil. Sõidetakse samuti Nordschleife ringrajal, kuid erinevalt eilse võidukihutamise päikeselisest ilmast sõidetakse siis vihmas.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.