E-sport

Eestlane läheb püüdma suurimat rahasummat e-spordi ajaloos

Clement "Puppey" Ivanov tõstab pea kohale turniiri parima mängija trofee.Foto: Hotspawn

Nüüd on asi ametlik: “Dota 2” suurvõistlus The International 2019 on ajaloo suurima auhinnafondiga e-sporditurniir. Võistluse suurfavoriit on Tartust pärit Clement “Puppey” Ivanovi juhitud tippmeeskond Team Secret.

Loo avaldamise hetkel on tänavuse The Internationali auhinnafond kasvanud 30 146 638 dollarini. See tähendab, et napilt on möödutut seni esikohta hoidnud hetkel toimuvatest “Fortnite’i” maailmameistrivõistlustest, kus võisteldakse 30 miljoni dollari peale.

Kuigi hetkel on The Internationali edu “Fortnite’i” ees veel üsna napp, siis peagi kasvab see tõenäoliselt mäekõrguseks. “Fortnite’i” turniiri auhinnarahad paneb täies ulatuses välja mängu arendaja Epic Games, kuid The Internationali võidusumma tuleb fännidele müüdavatest “Dota 2” mängusiseste meenete tulust ja arendajad panustavad auhinnafondi vaid 1,6 miljoni dollari suuruse sissemaksega.

The International 2019 algab 34 päeva pärast ja see tähendab, et just nii kaua on mängijatel aega auhinnafondi veel astronoomilistematesse kõrgustesse kergitada. Ei oleks üllatav, kui lõpuks hakatakse mängima lausa 40 miljoni dollari peale.

Juba on selgunud need 18 meeskonda, kes The International 2019 hiigelsummasid püüdma lähevad. Turniiri suurfavoriit on Team Secret, mida juhib üheks maailma parimaks “Dota 2” mängijaks peetav Clement “Puppey” Ivanov. Eestlane on tänavu näidanud head vormi ja see on suutnud ta upitada 2019. aasta kõige enam teeninud e-sportlaste esikümnesse.

The International 2019 toimub 20.-25. augustini Hiinas Shanghais.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.