E-sport

Hullumeelne: ülipopulaarse e-spordi turniiri kümned tuhanded piletid osteti ära kõigest 50 sekundiga

E-spordi turniirid meelitavad kohale hiiglaslikes kogustes fänne.Foto: TalkEsports

Aasta ühe suurima e-spordi turniiri The International 2019 piletid osteti ära välgukiirusel. Hiinas müüki paisatud 26 804 pääset müüdi ära umbes 50 sekundiga.

The International 2019 on augusti lõpus toimuv “Dota 2” suurturniir, mis toimub sel aastal Hiinas. See aitab seletada, miks kohalik publik võistluse vastu nii suurt huvi üles näitab. Näiteks mainib Eesti e-sportlase Puppey kodutiimi Team Secreti (kes samuti võistlusel osaleb) mänedžer Matthew “Cyborgmatt” Bailey, et finaalvõistluse 8268 pääset müüdi läbi kõigest 27 sekundiga ja ülejäänud võistluspäevade piletite läbimüümiseks kulus 53 sekundit.

See esmane müügilaine oli suunatud vaid kõige suurematele “Dota 2” fännidele. Osaleda oli võimalik vaid vastavat promokoodi kasutades, mille said teenuse Dota Plus tellijad ja need mängijad, kes olid “Dota 2” mängus ostnud The Internationali teemalise Battle Passi. See tähendab, et ülejäänud huviliste jaoks pileteid üle ei jäänud ja juba müüakse internetis pääsmeid viis-kuus korda alghinnast kallimalt.

Hiinast väljas asuvatele fännidele organiseeriti eraldi piletiostuperiood ja ka siin müüdi ära kõik piletid. Ei ole küll täpselt teada, kui kiiresti rahvusvahelised piletid müügilt kadusid, kuid paar tundi pärast müügiperioodi algust ei saanud huvilised enam pääsmeid soetada.

The International 2019 toimub 20. augustist kuni 25. augustini Shanghais. Tegu on aasta suurima “Dota 2” võistlusega, kus võtavad mõõtu 18 maailma parimat. Esindatud on ka Eesti, kuna Team Secreti ridades võistleb kohalik e-sportlane Clement “Puppey” Ivanov.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.