E-sport

Koroonaviiruse tõttu toimub aasta üks suurimaid “CS:GO” turniire ilma publikuta

Poolas ei ole veel registreeritud ühtegi koroonaviiruse juhtumit.Foto: ESL

E-spordiorganisatsioon ESL andis teada, et koroonaviiruse tõttu on nad kaotanud avaliku massiürituse korraldamise loa ning Poolas aset leidev “CS:GO” turniir IEM Katowice 2020 toimub ilma publikuta.

IEM Katowice 2020 mängud algasid juba 24. veebruaril, kuid ürituse avalik osa oleks pidanud algsete plaanide kohaselt algama täna. Tegu on aasta ühe mastaapseima “CS:GO” üritusega, mida külastas eelmisel aastal üle 174 000 inimese igast maailma nurgast.

ESL väidab, et kohalike võimuesindajatega oldi koroonaviiruse teemadel enne üritust suheldud korduvalt, kuid turniiri publikule sulgemist tõsiselt ei kaalutud. Otsus võistlusele külastajaid mitte lubada on korraldajatele ootamatu, kuid sellesse suhtutakse mõistvalt.

“ESL suhtub kohalike võimude otsusesse respekteerivalt ning töötab hetkel selle nimel, et võtta ühendust kõigi piletiostjate, külaliste, ajakirjanike ja organisaatoritega,” selgitavad korraldajad.

Kõigile pileti ostnud e-spordifännidele makstakse raha tagasi. See ei tähenda aga, et IEM Katowice 2020 katkestatakse. Turniiri saab jätkuvalt jälgida ülekannete vahendusel, ära jäetakse vaid publikule mõeldud avalik osa.

IEM Katowice 2020 turniirist võttis osa ka eestlase Robin “ropz” Kooli meeskond Mousesports, kes saadeti loodetust palju varem asju pakkima.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.