Põnev nädalavahetus: mitu Eesti e-sportlast asub maailmaareenil võistlustulle

Clement "Puppey" Ivanov on üks maailma parimaid "Dota 2" mängijaid.Foto: WDS Media

Saabuv nädalavahetus tõotab tulla Eesti e-spordi fännidele tõeliselt põnev, sest turniirivõitude ja kvalifikatsioonidest edasi pääsemise nimel mängivad nii ülemaailmsed eestlastest staarid kui ka vähemtuntud mängijad.

Auhinnaraha poolest ootab kõige olulisem mäng “Dota 2” meeskonda Team Secretit, kelle ridades mängib Clement “Puppey” Ivanov. Secret osaleb ESL One Genting suurturniiril, kus nad on terve nädal suurepärast vormi näidanud ja läbi selle ennast kolme parima tiimi hulka võidelnud.

Secret astub homme finaalikoha nimel võistlustulle Hiina meeskonnaga Team Aster ja mäng algab laupäeval kell 10:35 ning seda saab vaadata siit. Turniiri esikoht läheb koju 175 000 dollariga.

Nädalavahetusel mängib Blast Premier: Spring Groups turniiril meie “CS:GO” äss Robin “ropz” Kool, kelle meeskond FaZe Clan võitleb koha nimel sügisesel Blasti finaalturniiril. Hetkel pole FaZe’i vastane veel teada, kuid tegemist on otsustava mänguga, mille kaotaja finaalturniirile ei pääse. Mäng algab pühapäeval kell 14:00 ja seda saab jälgida siit.

Täna algab ka viimane avatud kvalifikatsiooniring “CS:GO” poolaasta kõige olulisema turniiri ehk Rio major’i kohtade nimel, kus astub üles mitu Eesti e-sportlast. Silma võiks peal hoida kindlasti näiteks Kristjan “shokz” Jakobsoni meeskonnal Team Finest ja Anton “supra” Tšernobai tiimil TITAN.

Kõige vägevam saavutus oleks aga kvalifikatsioonist edasi pääsemine Eesti meeskonna SC-eSports jaoks, kus mängib viis eestlast: Egerti “eku” Kiisk, Rene “Wahtzz” Vahu, Kristjan “fejtZ” Allsaar, Alvar “consss” Rämman ja Markus “MakiG” Alaveer.

Kvalifikatsioonidest pääseb major’i eelturniirile 6 parimat meeskonda ja konkurents tõotab tulla ülitihe, sest seal osaleb üle 600 tiimi. Eesti e-sportlased on aga seni häid tulemusi näidanud, näiteks Team Finest ja SC-eSports jõudsid eelmistel kvalifikatsioonidel 16 parima sekka. Mängud algavad täna kell 19:00 ja kestavad terve nädalavahetuse, kuid hetkel pole selge, kes neid üle kannavad.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.