E-sport

Risto Kappet osaleb esimese eestlasena Le Mansi 24-tunnisel kestvussõidul

Risto Kappet.

Eile avaldas R8G Esports meeskond oma valiku juhtidest, kes võtavad osa kuulsast Le Mansi 24-tunnisest kestvussõidu virtuaalsest variandist. Nelja sõitja hulka kuulub ka eestlane Risto Kappet.

Ametliku Le Mans 24-tunnist virtuaalset võiduajamist pole siiani kunagi peetud. Kui aga koroonaviiruse tõttu lükkus ikooniline võidusõit septembrisse, nägid korraldajad uut võimalust. Algselt plaanitud kuupäevadel 13.-14. juunil leiab aset üks suuremaid e-spordi võidusõite virtuaalse Le Mansi kestvussõidu kujul.

Kõik oleks justkui nagu päris sõidul. Kuupäev on algne, start antakse kell 15:00 Prantsusmaa aja järgi, osaleb 50 autot ja paljud juhid on professionaalsed võidusõitjad, kes on osalenud Le Mansi kestvussõidus mitmeid kordi. Sõidetakse simulaatoril “rFactor 2”, kus on võimalik sõidu ajal juhte vahetada. Autoklassideks on LMP2 prototüübid või GTE-klassi sportautod.

Risto Kappeti meeskonnakaaslased on motospordimaailmas tuntud tegijad. Foto: R8G e-Sports Sim Racing Teami Facebooki konto kuvatõmmis

Kokku võtab osa 50 erinevat autot ja iga sõiduk on jaotatud nelja juhi vahel, kellest kaks on professionaalsed võidusõitjad ja kaks professionaalsed e-spordi simulaatori juhid. Kuna tegemist on ametlikku Le Mansi virtuaalse sõiduga on meeskondade seas näiteks Porsche, Ferrari, Toyota, Aston Martin ja paljud muud reaalsel Le Mansil osalevad automargid. Ja seda mudugi koos oma sõitjatega.

Üheks meeskonnaks on ka R8G Esports, mis kuulub prantslasest vormel 1 piloodile Romain Grosjeanile. R8G meeskonna neli juhti on järgnevad: Daniel Juncanella ja Mathias Beche, kes jagavad autot e-sportlaste Risto Kappett ja Erhan Jajovskiga. Tasub mainimist, et Mathias Beche saavutas 2018. aastal Le Mansi sõidul kolmanda koha ja 2014. aastal neljanda, kuid omas klassis esimese koha. Seega kogemust on meeskonnas kindlasti.

Le Mansi 24-tunnist sõitu on peetud aastast 1923 ja tegemist on esimese korraga, kui eestlane sellest osa võtab. Olgugi, et tegu on virtuaalse võidusõiduga, on see siiski esimene kord, kui saame oma mehele juuni keskel toimuvas maailmakuulsas kestvussõidus pöialt hoida.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.