E-sport

Risto Kappet pidi 250 000 dollari suuruse auhinnafondiga virtuaalsel Le Mansil katkestama, kuna internet läks ära

Risto Kappet.Foto: erakogu

Möödunud nädalal toimus simulaatorisõidu üks prestiižsemaid võistluseid ehk virtuaalne 24-tunni pikkune Le Mansi kestvussõit. Võistlusest võttis osa ka Eesti parim simulaatorijuht Risto Kappet, kelle jaoks lõppes aga sõit katkestamisega.

Risto Kappet osales võidusõidus meeskonnaga R8G e-Sports ja lisaks temale juhtisid mängus “rFactor 2” autot päris võidusõitjad Job van Uitert ja Arthur Rougier ning teine simulaatorijuht Thibault Cazaubon. Meeskond hoidis kuni 23. tunnini üheksandat kohta, kuid 20 minutit enne ralli lõppu tabas neid ootamatu probleem.

Nimelt kadus Pariisis asuvast stuudiost (kust Kappet ja ta tiimikaaslased võidusõidust üle interneti osa võtsid) internetiühendus ja meeskond oli sunnitud katkestama.

Kappeti sõnul oli võistlus kogu meeskonna jaoks olenemata traagilisest lõpust väärtuslik kogemus. “Kohtasime paljusid vanu sõpru ja meeskkonnakaaslaseid näost-näkku esimest korda ja tegime enne võistlust ja võistluse ajal rasket tööd,” sõnas ta oma Facebooki seinal.

Enda sõiduga Kappet rahule ei jäänud. “Sõitsin meeskonnas ilmselt kõige puhtamalt, aga samas kindlasti ka kõige aeglasemalt,” ütles ta.

Varem on Le Mansi kestvussõit Kappeti jaoks edukamalt lõppenud – 2020. aastal jõudis ta meeskonnaga poodiumile, saavutades kolmanda koha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.