E-sport

Robin Kooli vanast “CS:GO” tiimist on vähe järel. Kas uute mängijatega suudetakse uuesti tippu tõusta?

Robin Kool on üks vanast põhiviisikust, kes on muutuvasse Mousesportsi püsima jäänud.Fotod: HLTV.

Eesti edukaima “CS:GO” mängija Robin “ropz” Kooli meeskonnas Mousesportsis on viimase kuu jooksul toimunud mitmeid suuri muudatusi: tiimi koosseisu lisandus värsket verd kahe uue mängija näol. 

Jaanuari lõpus lahkus meeskonnast pikaaegne veteran Chris “chrisJ” de Jong, kelle rolli võttis üle taanlane Frederik “acoR” Gyldstrand. Nädala eest pakkis kotid ka väga kõrgelt hinnatud tiimikapten Finn “karrigan” Andersen”, kes asendati austraallase Christopher “dexter” Nongiga.

Oleme näinud, kuidas Frederik “acoR” Gyldstrandi saabumine tõi Mousesportsile koheselt edu ja võite. Nüüd sai aga uus Mousesportsi mängujuht võimaluse demonstreerida, millised kuidas ta tiimi vedurina tegelikult hakkama saab.

Mousesportsi uus tiimijuht Christopher “dexter” Nong. Foto: HLTV

Kas uus mängujuht vajab aega?

Uues koosseisus mängival Mouseportsil tuli üleeile lahingusse minna kahe vastastiimi vastu. Vaatamata sellele, et Mousesportsi peeti kindlaks favoriidiks, osutusid mõlemad mängud meeskonnale üsna kaelamurdvaks. 

Esimene mäng toimus kaardil Inferno meeskonna Renegades vastu, mis on muuseas ka Christopher “dexter” Nongi kunagine koduklubi. Tasavägine lahing lõppes küll skooriga 16:14 Mouseportsi kasuks, kuid võit ei tulnud kindlasti ootuspärase kergusega. 

Teises mängus läks Mousesports vastamisi meeskonnaga Gambit ning oli sunnitud vastu võtma valusa kaotuse. Kokku mängiti kolm kaarti ning Kooli meeskond suutis kindlustada võidu nendest ainult ühel.

Esimene kaart oli Dust 2, kus Mousesports näitas tugevat algust ning võitis skooriga 16:11. Teised kaks kaarti olid Inferno ja Vertigo, kus Mousesports enam nii häid tulemusi ei näidanud. Inferno lõppes skooriga 16:12 ja Vertigos suutis Mousesports võita kokku ainult 6 raundi, lõpetades kohtumise skooriga 16:6.

Vara on veel järeldusi teha

Tihtilugu kiputakse juba peale esimesi mänge tegema ennatlikke järeldusi mängijate kohta, kes äsja uue meeskonnaga liitusid. Kuna igal tiimil on endale omane mängustiil, siis sageli võtab sellega harjumine ja kohanemine aega. 

Sama lugu on tõenäoliselt ka Mousesportsi uue kapteniga Christopher “dexter” Nongiga, kes peab oma senist mängustiili pisut muutma ja tegema ruumi uutele lähenemisviisidele. 

Nong liitus siiski meeskonnaga, mis toetub suuresti noorte mängijate individuaalsetele oskustele. Kui tiimis on sellised noored talendid nagu ropz, frozen ja Bymas, siis ilmselt võtab uuel juhil aega, et mäng nende ümber toimima panna.

Selge on see, et Mousesportsil on peale eilseid mänge analüüsida küll ja veel, mida tulevikus võiks paremini teha.

Pilet suurturniirile

Eile oli Mousesportsi viimane võimalus ennast tõestada mängus meeskonna Complexity vastu, kus suudeti tagada koht suurturniiril IEM Katowice 2021.

Esimene mäng toimus kaardil Mirage, kus teisel poolajal ei suutnud Mousesports võita mitte ühtegi raundi ning oli sunnitud vastu võtma kaotuse skooriga 16:8.

Teine lahing peeti kaardil Dust 2, mis oli tunduvalt tasavägisem. Kuna normaalajal võitjat ei selgunud, mindi edasi lisaajale, kus seekord jäi peale Mousesports skooriga 19:17.

Viimaseks kaardiks osutus Nuke, mis Mousesportsile suuri raskusi ei valmistanud. Kooli meeskond võitis kaardi ning sellega koos ka kogu mängu skooriga 16:3.

Olulise võiduga pääses Mousesports IEM Katowice 2021 suurturniirile, mille auhinnafond on miljon dollarit. Järgmisena minnakse lahingusse maailma ühe parima meeskonnaga Astralisega. Mäng toimub juba täna kell 16:30, kohtumist saab jälgida siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.