E-sport

Töös on uus komöödiafilm, mis räägib seksismist e-spordis

Jääb mulje, et "1UP" on film, mis üritab visata nalja keeruliste teemade üle.Foto: Dexerto

BuzzFeed asub väntama komöödiafilmi, mille keskmes on e-spordinaiskond, kes peab läbi lööma seksistlikus meeste domineeritud valdkonnas.

Filmi pealkirjaks saab “1UP” ning selles teeb kaasa tuntud Hollywoodi näitlejanna Ellen Page. Linateose sündmustik keerleb tudengi Vivian Lee (Paris Berelc) ümber, kes lahkub seksismi tõttu oma e-spordi tiimist, kuid peab ülikooli stipendiumi säilitamiseks moodustama uue meeskonna.

Ellen Page. Foto: BAKOUNINE/Shutterstock

Vivianile tuleb appi Page’i kehastatud profimängur, kes aitab uuel naiskonnal meeste domineeritud e-spordi maastikul läbi lüüa. Page’i karakteri edasiviivaks jõuks on asjaolu, et ta on minevikus jäänud GamerGate’i skandaali hammasrataste vahele.

GamerGate’iks kutsutakse 2014. aastal alanud seksismiskandaali videomängumaastikul, mille raames juhiti varasemast suuremal määral tähelepanu naiste seksuaalsele diskrimineerimisele nii mängutööstuses kui ka mängijaskonna seas.

Uue filmi kontseptsioon tundub mõneti vasturääkiv. E-spordinaiskonnast rääkiv komöödia tundub ju tore, kuid seksismi ja eriti GamerGate’i lihtsas ja humoorikas võtmes lahkamine saab kindlasti olema keeruline. Nalja üritatakse teha raskete ja hellade teemade üle ning ajalugu on näidanud, et see ei pruugi alati kõige paremini välja kukkuda.

Veel ei ole teada, millal “1UP” vaatajateni jõuab. Võtted peaksid algama novembrikuus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.