E-sport

Uuring: arvutimängude mängijad on keskmisest inimesest paremas vormis ja tervemad

Tundun, et füüsiline aktiivsus ja edukad saavutused e-spordis käivad käsikäes.Foto: Dexerto

Queenslandi Tehnikaülikoolis korraldatud uuringu tulemusel selgus, et stereotüüpsed arusaamad arvutimängude fännidest ja e-sportlastest kui ebatervislike eluviisidega inimestest ei pea paika. Leiti, et e-sportlased on enamasti tervemad kui inimesed, kes mängudega ei tegele.

Uuringus vaadeldi 65 riigist pärit 1400 mängija ja e-sportlase kehamassiindeksit ning tervist mõjutavaid käitumisharjumusi. Jõuti järeldusele, et e-sportlastel on tavalisest inimesest 21% suurema tõenäosusega normi piiresse jääv kehamassiindeks.

Veel leiti, et tipptasemel e-sportlased tegelevad keskmiselt vähemalt tunni päevas füüsilise treeninguga, et maandada stressi ja arendada e-spordiga seotud oskuseid. Siiski, piisavalt teevad trenni ainult kõige kõrgemal tasemel mängivad e-sportlased, kes treenivad keskmiselt neli korda nädalas.

Uuringust selgub, et e-sportlased viljelevad vähem ka tervist kahjustavaid tegevusi. Mängijad tarbivad alkoholi globaalse keskmise näitajaga võrreldes 7,8% vähem ning vaid 0,5% kõigist uuringus osalenud mängijatest manustavad alkoholi igapäevaselt.

Ka suitsetamine ei ole mängijate pärusmaa. Tubakat tarbivad vaid 3,7% e-sportlastest, mis on 18,7% küündivast maailma keskmisest näitajast oluliselt madalam.

Uuringu läbiviijad jõudsid järeldusele, et noorte e-sportlaste jaoks käivad mängud ja füüsiline aktiivsus käsikäes. Sport ja liikumine aitavad arendada oskusi, mis võimaldavad saavutada e-spordis paremaid tulemusi.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.