Eesti

Alari Kivisaar tahetakse seksistlike ja rassistlike ütluste pärast eetrist maha võtta

Alari Kivisaar.Foto: SkyPlusi Facebooki konto kuvatõmmis

4. juunil algatati portaalis change.org petitsioon, mille eesmärgiks on raadio Sky Plusi raadiohääle Alari Kivisaare eetrist eemaldamine tema šovinistlike ja rassistlike kommentaaride tõttu.

Loo avaldamise hetkeks on petitsioonile allkirja andnud pea 3500 inimest. Eesmärgiks on seatud koguda 5000 allkirja. Petitsiooni lehel on välja toodud ka erinevaid näited Kivisaare väljaütlemistest.

“Raadio Sky Plus reklaamib end kui “Eesti positiivsem raadiojaam”. Ometi on juba aastaid eetris õhutatud rassismi ja šovinismi,” kirjutab petitsiooni algataja. “Käesolev pöördumine ei ole esimene kaebus Raadio Sky Plusi ja nende saatejuhtide kohta. Viimase nädala hommikuprogrammis Alari Kivisaare poolt välja öeldud rassistlikud avaldused on viimane piisk kuulajate taluvuse karikas.”

“Tunnistades oma täielikku teadmatust olukorrast, levitab ta valeinformatsiooni ja kasutab rassistlikke stereotüüpe. Inimese jaoks, kellel on nii suur platvorm, lasub ka vastutus kuulajate ees.”

Sky Plusi programmijuht Valdo Pannel leiab, et Kivisaare vastu algatatud kampaania näitab kui kergesti võivad sotsiaalmeedias levida valesõnumid. Ka Kivisaar ise väidab, et tema sõnu on kasutatud kontekstiväliselt.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.