Fotod: “Minecraftis” avatakse elutruult taasloodud Tartu AHHAA teaduskeskus ja selle lähiümbrus

Tartlased peaksid selle koha suuremate probleemideta ära tundma.Foto: AHHAA teaduskeskus

7. mail avab arvutimängus “Minecraft” uksed Tartus tegutsev AHHAA teaduskeskuse virtuaalne versioon, mis lubab külastajatel näha kohti, kuhu reaalses keskuses ei pääse.

AHHAA keskus on võimalikult tõetruult taasloodud nii seest kui ka väljast. “Minecrafti” plokkidest on äratuntavalt üles ehitatud isegi teaduskeskuse läheduses kõrguv Tigutorn ja Aura veekeskus.

Foto: AHHAA teaduskeskus

Teaduskeskuse vabatahtlike juhi Kaimo Kuke sõnul kulus “Minecraftis” AHHAA ehitamiseks neli kuud. Kõik küll täiesti identne ei ole, kuid proovitud on ehitada võimalikult sarnasena tegelikkusele.

“Kui muidu näeb AHHAA telgitaguseid ja ruume vaid erisündmustel, siis nüüd saab igaüks vaadata lähemalt milline näeb välja katus, kelder, teadusteatri tagaruum, töökoda, kontor ja isegi kohviku köök,” selgitab Kukk. “Oleme valmis ehitanud ka mõned väga tuntud eksponaadid nagu näiteks Münhcauseni torn, lae all asuv jalgratas, veeprinter, veemaailm, tibude kambrid ja palju muud.”

Foto: AHHAA teaduskeskus

Kuke sõnul ei ole kõik “Minecrafti” AHHAA eksponaadid loodud ainult vaatamiseks. Virtuaalse teaduskeskuse kolmandasse saali on püsti pandud kolm suurt atraktsiooni, millest kahte saab ka päriselt kasutada.

“Üks kolmest on mini-Ameerika mäed, mis lendab rööbastelt välja ning ohutult tagasi,” selgitab Kukk. “Teine on kivist kuupide heitmine aukudesse ning kolmandaks on imemasin, millele polegi veel nime leidnud, selline keerulisema tehnoloogiaga seadeldis. Neid eksponaate veel AHHAAs ei ole.”

Foto: AHHAA teaduskeskus

Kukk selgitab, et alguses oli ta “Minecrafti” suhtes pigem skeptiline ja mänguga sina peale saamine võttis aega, kuid aja jooksul tema arvamus muutus.

Sõbrad rääkisid ööd ja päevad sellest mängust. Mina ise alguses sellest vaimustuses polnud, nemad aga muudkui ehitasid ja ehitasid,” meenutab Kukk. “Ükspäev kutsuti ka mind ehitama ühte hiiglama suurt rallirada, mille pidi valmis saama paari päevaga ühe sündmuse tarbeks.

Foto: AHHAA teaduskeskus

“Alguses ei saanud midagi aru, kuidas see mäng üldse töötab ning milliseid võimalusi pakub, aga mingi hetk tekkis hasart ning purskas välja loovust ja inspiratsiooni edasi ning uhkemaid ehitisi ehitada,” räägib Kukk. “Käisin välja niisama lõõpides, et ehk ehitaks peale ralliraja ka AHHAA keskuse. Mõtteis oli küll midagi lihtsamat teha, aga suure tuhinaga ehitasime mitu korda rohkem ja detailsemalt.”

“Minecraftis” saab AHHAA keskust külastada alates 7. maist. Selleks tuleb “Minecrafti” serverite otsingusse kirjutada mc.pame.ee ning peale sisselogimist /warp AHHAA.

Foto: AHHAA teaduskeskus

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.