Eesti

Jalgpalliklubi Nõmme Kalju asutab oma e-spordi meeskonna

Kaks esimest NKFC eSports Teami liiget poseerimas Nõmme Kalju jalgpallimeeskonnaga.Foto: 24H Production

Nõmme Kalju loob Eestis esimese jalgpalliklubina oma e-spordi tiimi, mis hakkab võistlema NKFC eSports Teami nime all.

Esialgu plaanib uus e-spordi meeskond keskenduda “FIFA” mängimisele, kuid tulevikus plaanitakse laieneda ka teistele virtuaalspordis populaarsetele mängudele nagu “Dota”, “CS:GO” ja “League of Legends”.

NKFC eSports Teami esimesteks e-sportlasteks on Eesti ühed parimad “FIFA” mängijad Marko-Alari Lont ja Henry William Heinola. Mõlemad mängijad on võitnud mitmeid võistlusi, sealhulgas Eesti Virtuaalpallurite võistlussarjas ja MängudeÖÖ “FIFA” turniiri. Heinola särginumbriks saab 24 ja ta hakkab võistlema NKFC_Henry nime all. Lont kannab särki numbriga 11 ja mängib NKFC_Maroco nime all.

Eesti uusimad e-sportlased: Marko-Alari Lont (vasakul) ja Henry William Heinola (paremal).Foto: 24H Production

„Tunnen, et oleme väga suure asja ees ja teeme veel suuremaid samme edasi. Väga põnev on olla professionaalse Eesti e-spordi kultuuri loomise keskmes. See on andnud mulle täiesti uue hingamise,“ kommenteeris Marko.

Henry lisas: „Mul on suur au esindada NKFC e-spordi meeskonda ja olla üks kahest esimesest mängijast Eestis. See on mulle suur võimalus areneda nii meeskonnas kui ka individuaalselt. Olen väga põnevil, kuhu see tee viia võib.“

Hetkel on NKFC eSports Teamis kaks mängijat, kuid pikas perspektiivis on plaanis kokku panna 6-liikmeline meeskond. Uusi mängijaid otsitakse juurde Lätist, Leedust, Soomest ja Rootsist. Hetkel on käimas läbirääkimised Rootsi e-sportlasega, kes on endale juba “FIFAs” nime teinud.

E-spordi meeskonna asutamisel on Nõmme Kalju partneriks videoproduktsiooni ja otseülekannetega tegelev ettevõte 24H Production, mis kajastab pokkeri ja virtuaalspordi üritusi. Muuhulgas tegeletakse ka DelfiTV otseülekannete tegemisega.

Täna toimus ka Nõmme Kalju jalgpallimeeskonna ja NKFC eSport Teami vaheline sõpruskohtumine, kus mängiti PlayStationi konsoolil jalkamängu “FIFA 19”. Kohtumisel osalesid NKFC eSport sportlased Marko-Alari ja Henry ning Nõmme Kaljut esindasid Premium Liiga parim väravakütt Liliu ja Nõmme Kalju kapten Maximiliano Uggé. Kohtumise võitis NKFC eSport Team seisuga 4:0.

Täna toimus NKFC eSports Teami esimene virtuaalne jalkalahing Nõmme Kalju pallurite vastu.Foto: 24H Production

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.