Järgmisel aastal algab Tallinna filmilinnaku ehitus

Foto: No-Te Eksarunchai/Shutterstock

Linnavolikogus menetluses olevas Tallinna 2023. aasta eelarves on kavandatud sildfinantseerimine Tallinna Tööstusparkide kaudu filmilinnaku ehitamise alustamiseks.

Abilinnapea Joosep Vimm ütles pressiteates, et Tallinna filmilinnaku ehitamine on ettevõtluse valdkonnas kindlasti üks linna suurimaid prioriteete.

“Uued stuudiod ja sinna juurde kuuluv loob kohalikele filmitegijatele kaasaegse maailmatasemel töökeskkonna, mis tõstab meie andekate filmiprofessionaalide taset veelgi. Samuti toob see siia välismaiseid tipptegijaid ja nende produktsioonidega kaasneva tulu,” sõnas Vimm.

Ta lisas, et filmivõtted toovad kaudselt kasu ka muudesse sektoritesse, majutusest ja toitlustusest turismi ja meelelahutuseni.

“Kuigi riigikogu võttis äsja vastu Kultuurkapitali seadusemuudatuse, võivad esimesed väljamaksed Kultuurkapitalilt filmilinnaku ehitamiseks toimuda alles paari-kolme aasta pärast,” märkis Vimm.

“Eelarves oleme planeerinud anda Tallinna Tööstusparkidele vajaliku laenu, et saaksime juba 2023. aastal ehitusega alustada,“ lisas ta.

Tallinna Tööstusparkidele filmilinnaku investeeringu finantseerimiseks on kavas kaasata laenuvahendeid. Filmilinnaku tehnilise ettevalmistuse eest vastutab AS Tallinna Tööstuspargid, ettevalmistamisel on vajalikud hanked. 2021. aastal väljastati projektile ehitusluba.

Filmilinnaku kinnistu kuulub linnale ja on Tallinna Tööstusparkide bilansis.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.