Eesti

Jõulud koroonaga: Tallinna raekojast läheb otse-eetrisse jõuluvana, kellele saab ka helistada

Jõuluvana töö koroona pärast katki ei jää.Foto: Syda Productions/Shutterstock

Kuna koroonapandeemia teeb tänavu jõuluvanaga kohtumise võimatuks, siis on kõigil soovijatel võimalik jälgida Tallinna raekojas askeldava jõulumehe tegemisi kodust otseülekande vahendusel. Jõuluvanale saab ka helistada, et oma kingisoovid edasi anda.

Jõuluvana tegemisi on võimalik jälgida siin ning tema debüütetteaste toimus juba 29. novembril. Detsembris saab jõulumehe töötuppa piiluda veel neljal advendipühapäeval:

  • 29. november kell 14.30-17.00
  • 6. detsember kell 15.00-17.00 
  • 13. detsember kell 15.00-17.00
  • 20. detsember kell 15.00-17.00 

Lisaks jõuluvana tegemiste jälgimisele on kõigil soovijatel võimalik ülalmainitud aegadel talle ka helistada. Jõulumehega on võimalik suhelda nii nutitelefoni või arvutiga, millel on olemas internetiühendus.

Arvutiga jõuluvanale helistamiseks mine lehele helistajõuluvanale.ee ja veendu, et lehele sisenedes on sul kasutusel mikrofon ja kaamera. Veebilehitseja küsib selleks luba ning jõuluvanaga rääkimiseks on loa andmine vajalik.

Paremal all olevale rattale vajutades saad kindlaks teha, kas su kaamera ja mikrofon töötavad. Kui oled valmis, vajuta nupule Knock ja sind lastakse esimesel võimalusel jõuluvana jutule. Kui sa kohe sisse ei saa, siis on tekkinud järjekord või ooteruum on täis. Tasub lihtsalt natukese aja pärast uuesti proovida.

Nutitelefoniga jõuluvanale helistamiseks pead alla laadima Whereby äpi, mida saad teha siin. Kui installeerimine on tehtud, kontrolli, et oled andnud telefoni veebilehitsejale õiguse kasutada mikrofoni ja kaamerat.

Kui oled valmis, siis kliki nupule Knock ja sind lastakse esimesel võimalusel sisse. Taaskord tasub meeles pidada, et kui sa kohe jaole ei saa, siis proovi natukese aja pärast uuesti.

Rohkem infot jõuluvana tegemiste jälgimise ja talle helistamise kohta leiad siit.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.