Eesti

Kanal 2 juutuuberite saadete “kõrged” vaatajanumbrid ei avalda tegelikult absoluutselt muljet

"Hensugusta SHOW" vaatajanumbrid erilistesse kõrgustesse ei küündi. Foto: "Hensugusta SHOW" Facebooki konto kuvatõmmis.

Kanal 2 andis teada, et oli möödunud laupäeval vaadatuim kommertskanal Eestis, edestades isegi ETVd. Tahetakse jätta muljet, et sotsiaalmeediastaaride telepurki pistmine on ennast kuhjaga ära tasunud, kuid tundub, et nii roosiline olukord siiski ei ole.

Kanal 2 viimane pressiteadegi ütleb, et “Hensugusta SHOW” viimast osa vaatas väidetavalt kokku 84 000 inimest, ehk 2000 silmapaari enam kui pilootepisoodi.

Siiski, kui heita laiem pilk Eesti telemaastiku populaarsematele saadetele, siis Kanal 2 ja “Hensugusta SHOW”  seis kõige parem ei olegi.

Kantar Emori detsembrikuise teleauditooriumi ülevaatest selgub, et kõige vaadatuim saade sel kuul oli TV3e “Näosaate” finaal, mida vaatas reaalajas 246 000 inimest. Esikahekümne viimasel kohal paikneb ETV “Reis ümber Eesti” 109 000 vaatajaga.

Palja Porgandi Itaalia seikluste vaatajanumbrid jäävad tõenäoliselt “Hensugusta SHOWle” alla.Foto: kuvatõmmis

“Hensugusta SHOWl” on oma 84 000 vaatajaga isegi esikahekümne viimase koha püüdmiseks veel pikk maa minna. Kuna Kanal 2 pressiteates teisi juutuuberite saateid ei maini, saab sellest järeldada, et nende reitingud on veelgi madalamad.

Diktorile tedaoleva mitteametliku info kohaselt platseerus üks Kanal 2 juutuubi-saade paari nädala eest vaadatavuse edetabelis 47. kohale ja teine 54. positsioonile. Kui see peaks tõele vastama, siis võiks öelda, et Kanal 2 drastiline suunamuutus vaatajaid eriti ei kõneta.

Diktor uuris ka Henri Karpovilt ehk Hensugustalt, kuidas ta on oma saate vaatajanumbritega rahule jäänud, kuid Karpov keeldus kommenteerimast. Ta väitis, et astub veebruari esimeses pooles üles saates “Õhtu” ning enne seda on ta lubanud meediale mitte intervjuusid anda.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.