Eesti

Ossikükid, “Tenet” ja Getter Jaani: need on 19 kõige populaarsemat Eestiga seotud YouTube’i videot

Eesti üks populaarsemaid juutuubereid Life of Boris õpetab oma muusikavideos, kuidas olla tõeline slaavikunn.Foto: Life of Borise YouTube'i video "Slav King" kuvatõmmis

Eestist on läbi aastate tulnud või Eestiga seotud on olnud palju YouTube’i menuvideoid. Selles artiklis katsume need vaatamiste arvu järgi ritta seada.

Veidi metoodikast: Socialblade’i statistikaportaal pakub nimekirja USA, Eesti või mistahes riigi 250 populaarseimast YouTube’i kanalist. Vaatasime läbi mõnikümmend populaarseimat Eesti kanalit, sorteerides igal kanalil videod alates populaarseimast. 

1. Ülipopp Norra muusikavideo

Maailmakuulsa Norra DJ Alan Walkeri loole “Faded” võeti 2015. aastal muusikavideo üles just Eestis. Video peategelaseks on maskis noor mees, kellel on kaasas pilt, mille järgi otsib ta oma kodu.

Videos on näha näiteks Rummu karjääri, Kunstiakadeemia maja Põhja puiesteel (maja näeb üsna räämas välja – video tehti enne seda, kui hoonet renoveerima hakati), Pakri poolsaart ja Paldiskit.

Tundub, et välismaa filmitegijaid tõmbab ligi linnahall, sest nii “Tenetis” kui ka “Fadedi” muusikavideos toimub osa tegevusest seal (“Fadedi” puhul küll ainult väljas). Tänaseks on videot vaadatud 2,8 miljardit korda.

2. Daniel Levi kõige vaadatum video

Eesti elektroonilise muusika bänd Cartoon avaldas 2015. aastal YouTube’is laulu “On & On”. Lauljaks on Daniel Levi.

Tänaseks on laulu YouTube’is kuulatud 370 miljonit korda. Et selle laulu kasutamine on tasuta, on paljud YouTuberid kasutanud seda laulu oma videotes taustamuusikana.

3. USA hiphop

Kes soovib kuulata Ameerika hiphopdueti Gritsi 2002. aasta hitti Ooh Ahh (My Life Be Like) saab YouTube’i otsingus esimese tulemusena eestlasest YouTube’i kasutaja M0rph1n’i poolt üleslaaditud laulu, mis 13 aasta jooksul on kogunud 96 miljonit vaatamist.

4. Populaarne peakas

2011. aastal hüppas ühe aasta ja üheksa kuu vanune Arabel Tartus Aura veekeskuses basseini. Ta tegi paar kiiret ujumisliigutust ja ronis siis välja.

Tema vanemad filmisid teda ja panid klipi YouTube’i ülesse, kus seda on vaadatud 90 miljonit korda.

5. Eestlane PewDiePie videos

YouTube’il on kombeks iga aasta detsembrikuus avaldada aastat kokkuvõttev video ehk YouTube Rewind. 2018. aasta YouTube Rewind paljudele aga ei meeldinud.

Seepärast otsustas suurim YouTuber PewDiePie panna kokku enda Rewindi. Ta võttis appi kolm YouTuberit, kes muidu tegelevad meemivideote loomisega: maltalase Grandayy, uusmeremaalase Dolan Darki ning eestlase FlyingKitty. Tänaseks on videol 76 miljonit vaatamist. 

6. Pixari “Autod” ja Tartu autod

Kanalilt Fabulous Cars VEEVOOO leiab vaataja Pixari “Autode” multifilmidest tuttavate tegelastega muusikavideod.

Multikakangelaste kõrval on kanalile üles laaditud ka kaks Tartu vanade autode näitusel tehtud videot, mis kinnitab, et kanali omanik elab Eestis.

Alloleval animeeritud muusikavideol on 43 miljonit vaatamist, mis näitab, et see inimene teeb midagi õigesti.

7. Vana hea klassika

Kasutaja kiilakas777 on üles laadinud USA laulja Susi Quatro laulu “Can the Can”, millel on 30,1 miljonit vaatamist.

8. “Rockefeller Street”

2011. aastal esindas Getter Jaani Eestit Eurovisioonil Sven Lõhmuse kirjutatud lauluga “Rockefeller Street”. Finaalis oli 25 kohta. “Rockefeller Street” sai 24. koha.

Läks aga omajagu aastaid mööda ning loodi äpp nimega TikTok, mille kasutajatele meeldib muusika saatel tantsida. “Rockefeller Streeti” kiiremaks tehtud versioon sai äpis üleöö populaarseks. Ka YouTube’is on sellel omajagu vaatajaid: 57 miljonit, kui täpne olla.

9. “Tenet”

“Teneti” treiler. 29 miljonit vaatamist. Rohkem pole vaja öelda.

10. “Kombainerõi”!

Eestis elav YouTube’i kasutaja y_o_ L_o on üles laadinud Vene akordionimängija Igor Rasterjaevi muusikavideo “Kombainerõi”, mis räägib Venemaa farmerite elust. Laulu on kuulatud 26 miljonit korda.

11. Veel Pixari “Autosid”

Eesti oma asukohamaaks märkinud kanali Future Cars leivanumbriks on “Autode” filmisarja tegelastega animeeritud videod. Alloleval videol on vaatamistenumbriks 25 miljonit.

12. 2000ndate parimad hitid

Eestlannast juutuuber, kelle kanali nimeks on läbivate väikeste tähtedega hele, on kokku monteerinud 100 laulu, mis 2000ndate lastele kindlasti nostalgialaksu pakuvad.

Tundub, et ta muusikamaitse ühtib paljudega: vaatamisi on sellel videol 26 miljonit.

13. Vahetame liipreid

Diiselrongi-nimeline YouTube’i kanal teeb videoid rongidest ja raudteega seonduvast.

Üks tema 2017. aastal üles laaditud video näitab, kuidas Eesti raudteetöölised raudteerööpaid vahetavad. Videot on vaadatud peaaegu 21 miljonit korda.

14. Slaavikunn

Life of Boris on nimi, mis on praeguseks vast tuttav paljudele eestlastele. Borise YouTube’i kanal õpetab inimestele, kuidas olla slaav.

Otse loomulikult kaasneb sellega ka asjakohane muusika, mida oma vana Golfi või Lada subwoofer’ist lasta. “SLAV KINGi” nimeline muusikavideo on tänaseks saanud 23 miljonit vaatamist.

15. Tohutult menukas mobiilimäng

2013. aastal tõi Eesti firma Mobigrow OÜ turule mobiilimängu “Can You Escape”. Põhimõtteliselt on tegu virtuaalse põgenemistoaga. Mängu saatis edu: ainuüksi Google’i Play poes on sellel 10 miljonit allalaadimist.

Veidi pärast lansseerimist oli mäng Apple’i äpipoe tasuta rakenduste edetabelis jõudnud 18. kohale. Ettevõte on aga mängijatele, kes mingi taseme läbimisega hätta jäänud, teinud YouTube’i õpetusvideod. Ühte neist on vaadatud 16 miljonit korda.

16. Kas vana mersu läheb tööle?

Flexiny-nimelist kanalit haldab inimene, kes omab ilmselt üht Eesti suurimat romukollektsiooni.

Oma vaadatuimas, 9,7 miljoni vaatamisega videos üritab ta käivitada vana Mercedes-Benzi kaubikut, mida pole viimase 12 aasta jooksul kordagi käima pandud. Kas tal see õnnestub, peate juba videost ise vaatama.

17. Veel rohkem Pixari “Autosid”!

Zany TV on Eesti YouTube’i kanal, mis teeb ise multikaid, kus tegutsevad “Autode” filmidest tuntud tegelased, keda on veidi muudetud.

Näiteks tegutseb videotes Pikne McQueeni asemel Evil McQueen. Igastahes on need videod leidnud tee vaatajate südametesse: alloleval on vaatamisi 13 915 462.

18. Donn DIY

Donald Dorch alias Donn DIY on jällegi üks juutuuber, kes Eesti meediamaastikul veidi rohkem kajastust on leidnud.

Selles pea 13 miljoni vaatajaga videos näitab maailmakuulus eestlane, kuidas oma roomikutega amfiibsõidukile diferentsiaaljuhtimissüsteemi ehitada.

19. “Euro Truck Simulator 2”

Kes on mänginud veokisimulaatorit “Euro Truck Simulator 2”, teab, kui lõõgastav võib see mäng olla. Üks asi, millest mängur võib aga pikkadel veokisõitudel Pariisist Bratislavasse puudust tundma hakata, on närvikõdi.

Norras veokijuhina töötav eestlane Kristo Boginski on aga filminud oma teekondi Scania S520 roolis. Tema videod pakuvad samal ajal nii lõõgastust kui ka närvikõdi: töö kulgeb keset Norra kauneid mägesid, kuid samas ei tea kunagi, mil mägiteel, kuhu korraga mahub sõitma vaid üks veoauto, tuleb vastu teine reka ning Boginski on sunnitud sada meetrit tagurdama, et kolleeg mööda lasta.

Hoiatus: video on hüpnotiseeriva toimega. Pole siis ime, et seda 9,5 miljonit korda nähtud on.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.