Eesti

Punktid.ee juhataja selgitab, mida muudab Ubisofti uus PC-mängude koodimüük Eesti mängija jaoks

Mil määral mõjutavad muutused Ubisoftis kohalikku kooditurgu?Foto: kuvatõmmis

Hiljuti andis üks maailma suurimaid videomängude tootjaid Ubisoft teada, et tulevikus hakatakse kasutama tootekoodide vaikimisi aktiveerimist. See tähendab, et partneritele, nagu näiteks Eesti suurim koodide edasimüüja punktid.ee, ei saadeta enam füüsilist koodide nimekirja, mis siin maha müüakse.

Punktid.ee juhataja Hannes Niid selles probleemi ei näe. Tema sõnul ei muutu kohalike klientide jaoks vähimatki.

Uus kord muutusi ei too

“Ubisoft müüb mänge kahel viisil – digitaalselt ja füüsiliselt,” selgitab Niid Diktorile. Digitaalne müük käib artiklis kirjeldatud viisil (klient ostab koodi, mis aktiveeritakse automaatselt, toim.), kuid füüsilise müügi puhul müüakse ikkagi karp, kus sees on kood, mida aktiveeritakse tavapärasel viisil. Meie teemegi sisuliselt selle karbi avamise töö kliendi eest ära, seega meie jaoks midagi muutunud ei ole.”

Tulevikus küsivad edasimüüjad klientidelt Ubisofti mängukliendi UPlay andmed ja järgmisel korral, kui mängija oma kontoga sisse logib, on mängu kood juba automaatselt aktiveeritud. Edasimüüja ja klient ise kunagi koodi ei näe. Nii üritatakse vältida varastatud ja võltsitud koodide levikut n-ö “hallil turul”.

Kui leidub ostja, siis leidub ka pakkuja

Niid saab aru, mida Ubisoft uue koodide levitamise meetodiga saavutada üritab, kuid arvab ka, et kuigi illegaalsete koodide levik võib tõesti kahaneda, siis “hall turg” leiab ka tulevikus võimaluse edasi elamiseks.

“Ubisofti poolt vaadatuna on see samm arusaadav,” arvab Niid. “Koodid on üldiselt müügil palju soodsamalt kui otse platvormilt ostes, seega annab see neile võimalus hinda paremini fikseerituna hoida.”

“Lisaks võib see tõesti vähendada kahtlaste koodide levikut, kuid elu on näidanud, et ”hall turg” leiab alati võimaluse edasi susserdada,” jätkab ta. “Paljud veebilehed müüvad praegugi näiteks Steami kontosid ja kingitusi, mille müük on tegelikult keelatud. Aga kui leidub ostja, leidub ka pakkuja.”

Kaotajaks võib jääda hoopis Ubisoft

Niid muutustest Ubisoftis ennast ohustatuna ei tunne. Isegi kui firma seaks koodidele veel rangemad piirangud või lõpetaks nendega kauplemise täielikult, ei muudaks see punktid.ee jaoks kuigi palju. Vastupidi – just Ubisoft tõmbaks selles olukorras lühema õlekõrre.

“Juhul kui Ubisoft lõpetaks igasuguse koodimajanduse täielikult, siis kaotaksid nad sellega ka palju tasuta turundust, mida teevad kõik edasimüüjad – kaasa arvatud meie – Ubisofti mängudele,” selgitab Niid. “Ubisofti mängude osakaal meie e-poes on aga marginaalne, seega ka selline muudatus meid väga tugevalt ei mõjutaks.”

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.