Eesti

Suur ülevaade: millise juutuuberi telesaade on kõige halvem?

"Paljas Porgand Itaalias", "Hensugusta SHOW", "Malluka suvi" ja "Intriigikogu".

Geenius analüüsib saateid “Hensugusta SHOW”, “Malluka suvi”, “Malluka sügis”, “Paljas Porgand Itaalias” ja “Intriigikogu”. Võtame arvesse kaameratööd, saatejuhi karismat, formaati, taustamuusika valikut ja montaaži.

Anname igale saatele punkte ja vaatame, milline saade on meie arvates kõige halvem.

“Hensugusta SHOW”

Kanal2 “Hensugusta SHOW” saatejuht Henri Karpov.Foto: Kuvatõmmis/Kanal2

“Hensugusta SHOW” tegijaid peab kiitma väga hea kaameratöö eest. Operaator Sander Valge on osanud kaamera statiivile asetada ning on vajutanud REC nuppu, sest midagi muud seal polegi tehtud.

Saatejuht Henri Karpov ehk Hensugusta on väga energiline, rebib nalja, naeratab alatihti ja karismat on tal kuhjaga. Seda, et Karpov telesse sobib ma ei kahtle.

Aga siin saavad kiidusõnad otsa. Uskumatu, et 2019. aastal jõuab telesse saade, kus näidatakse vanu ja igavaid YouTube’i videoid. Ega seda formaati kuidagi paremaks teha ei saagi, see on igav ja jääb igavaks. Sihtrühmaks on ilma internetiühenduseta telegurmaanid.

Taustamuusika on valitud “Ameerika naljakamad koduvideod” järgi ehk see ei ole eestlaslik. Kas tõesti peab jalaga tagumikku naljale taustaks panema olematu stuudiopubliku naerupahvaka, mis rõhutaks nähtu humoorikust? Ju siis peab.

Montaažist ei saa selle saate puhul rääkida, seal lihtsalt pole materjali, mida monteerida.

“Hensugusta SHOW” on pigem sobilik saade Tudeng TV jaoks.

Karpovi YouTube’i kanalit vaadates ning ta pealehakkamist arvestades ei tasu imestada, kui varsti on noormehel juba päris oma saade, kus ta saab enda andeid kaasmaalastele täiel määral demonstreerida. Jään seda päeva ootama, potentsiaali tal on.

Kaameratöö: 5/5
Saatejuht: 4/5
Formaat: 1/5
Montaaž: 1/5
Taustamuusika: 1/5

Kokku: 12 punkti

“Malluka suvi” ja “Malluka sügis”

Blogija Mariann Treimann (Mallukas) koos abikaasa Kardo Treimanniga saates “Malluka suvi”.Foto: Kuvatõmmis/Kanal2

Kogu netistaaride võidukäik teles sai alguse tuntud blogijast Mallukas, kes sai oma saate mullu suvel.

“Malluka suvi” viimases osas kraaklesid Mallukas ja tema abikaasa Kardo, kuidas nõudepesumasinasse musti nõusid asetada. Miks ma peaksin seda vaatama, seda ei oska ma öelda.

Iga nurga pealt paistab mõne firma logo või räägitakse konkreetselt ühe firma aianduspoodi minekust, kummikommide brändist ja kõigest muust, mis meenutab reklaami.

Televaajatana on mul raske saadet jälgida, kui pidevalt tahetakse mulle midagi müüa. Ma tahan näha, kuidas Kardo lastega mängib ja Mallukas perepeana hakkama saab.

Malluka blogisse sattununa on märgata, et saade on täiesti tema nägu. Need on ehtsad emotsioonid, mis on ajendatud sponsoritelt saadud rahast. Iga liigutus on eurosendi täpsusega läbimõeldud, sponsor siin ja sponsor seal.

Montaaži, kaameratöö ja taustamuusika osas on tegu isegi päris heade saadetega. Kõige suuremaks komistuskiviks osutub Malluka isiksus. Ta kas meeldib või ei meeldi sulle.

Kui ta ei meeldi sulle, siis sa tõenäoliselt vaatad saadet, et naerda ta üle. Kui ta aga meeldib sulle, siis vaatad, et elada oma iidolile kaasa.

Kaameratöö: 5/5
Saatejuht: 4/5
Formaat: 4/5
Montaaž: 5/5
Taustamuusika: 5/5

Kokku: 23 punkti

“Paljas Porgand Itaalias”

Blogija Merilin Taimre (Paljas Porgand) ja Roomet Poom saates “Paljas Porgand Itaalias”.Foto: Kuvatõmmis/Kanal2

Praeguse aja üks kuumimaid blogijaid Paljas Porgand ehk Merilin Taimre on oma ampluaad laiendanud. Blogi pidamisest ja raamatute kirjutamisest on talle väheks jäänud. Taimre võttis appi elukaaslase Roomet Poomi, kellega põrutati Itaaliasse puhkama.

Mõnus, reisisaated ongi mu lemmikžanr. Kahjuks kukub kõik väga kiirelt kokku. Selle asemel, et oleks üritatud üks hea reisisaade teha on valminud segu klassikalisest YouTube’i reisivideost ja perekondlikust videopäevikust.

Kõik ebavajalik on alati ära salvestatud ja monteerija ehk Poom on väga vähe välja lõiganud. Miks on kaader pidevalt viltu? Miks on heli halva kvaliteediga?

Ja mis teema on nende hashtag ja challenge’itega? Ma olen Taimrest vaid viis aastat vanem aga tunnen end täieliku fossiilina.

Taimre puhul on näha, kuidas ta teatud olukordades mängib blondiini. Ju ta loodab, et see paneb inimesi saatest rohkem rääkima. See on tal õnnestunud. Selline ülepingutatud olek paistab läbi ja tundub väga võlts.

Mallukat ja Paljast Porgandit võrreldes valiks telesaate osas pigem Malluka, ta on vähemalt endaks jäänud.

Loodan, et saatesarja järgmises episoodis näen jäätise ja pitsa söömise asemel reisimist. Milline see Itaalia siis ikkagi on? Kas sinna tasub minna? Mis on lahedad kohad ja mis ei ole nii lahedad kohad?

Praegusel kujul on tegu konkreetselt YouTube’i videoga, mis laeti kogemata Kanal 2 serverisse.

Kaameratöö: 2/5
Saatejuht: 2/5
Formaat: 1/5
Montaaž: 4/5
Taustamuusika: 5/5

Kokku: 14 punkti

“Intriigikogu”

“Intriigikogu” saatejuhid Siim Taba ja Sander Valge.Foto: Kuvatõmmis/Kanal2

“Intriigikogu” on umbes nagu “Hensugusta SHOW”, aga seal on kaks rääkivat pead ja vahele üritatakse näidata kaasaegsemaid klippe poliitikutest.

Kahjuks jääb saate sisu arusaamatuks. 20. detsembril eetris olnud saates näidati väljavõtteid suvistest uudistest ja üritati nende üle nalja teha. Naljad loomulikult ei toiminud, ei toiminud ka varasemates saadetes.

Tahaks näha, et saatejuhid Siim Taba ja Sander Valge ütleksid kohe väga kriitiliselt või teeksid kellegi maapõhjani täis.

No see oleks tõeline intriig. Hetkel jääb sellest puudu ja arvatavasti ei juhtu seda ka teises hooajas, kui see peaks üldse tulema. Ehk siis, meil on vaja uut “Ärapanijat”.

Kaameratöö: 3/5
Saatejuhid: 2/5
Formaat: 2/5
Montaaž: 4/5
Taustamuusika: 2/5

Kokku: 13 punkti

Kes jäi viimaseks?

Trummipõrin… ja 12 punktiga on Eesti kõige halvem juutuuberi telesaade “Hensugusta SHOW”.

Kõige rohkem punkte said aga“Malluka suvi” ja “Malluka sügis”. Palume otsustajatel Kanal 2-s panna rahad kokku ja ära tellida “Malluka kevad”.

Mis on vahepeal Kardost saanud? Kas Mallukas on uuesti rase? Kas koduloomi on juurde tulnud ja kuidas läheb pere kõige väiksemal beebil? Need kõik on küsimused, millele ootan pingsalt vastuseid.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.