Eesti

Telia hakkab tegema omasaadet ja ei välista täismahus telekanali avamist

"Antarktika 200 – Bellingshauseni jälgedes" saatejuhid.Foto: Telia

Täna teatas Telia Eesti pressiteates, et hakkavad esmakordselt väntama saatesarja nimega “Antarktika 200 — Bellingshauseni jälgedes”.

Tegu on kodumaise seikluslikku populaarteaduslikku sarjaga, mille näitamisõigused kuuluvad Teliale. Selle sammuga siseneb Telia aktiivselt teleproduktsiooni turule.

Kümneosalise saatega tähistatakse 200 aasta möödumist Antarktika mandri avastamisest Saaremaal sündinud baltisakslasest Vene admirali Fabian Gottlieb von Bellingshauseni poolt. Sari on valminud koostöös Eesti Meremuuseumi ja MTÜ Thetis Ekspeditsioonidega.

Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik mainis, et hetkeseisuga on töös ainult Antarktika sari, kuid tulevikus võib oodata ka uusi projekte.
Kui küsisime, kas Telia LIVE kanalist on plaanis teha ühel päeval ka täiemõõduline telekanal, siis Kiik mainis, et seda kindlasti ei saa välistada. Täpsemat lisainformatsiooni selle kohta jagada ei olnud.

Ekspeditsioon Antarktikasse toimub 2019. aasta juulist kuni 2020. aasta veebruarini. Rännak tehakse polaarlaevaga S/Y Admiral Bellingshausen, mis ristiti pidulikult meretraditsioonide kohaselt 11. juunil Lennusadamas. Teadaolevalt oli Bellingshausen üks kolmest Antarktika rannikut esimesena näinud maadeavastajast.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.