Video: eestikeelset videomängu “Vangid” saad juba praegu tasuta proovida

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
"Vangid" paneb kuulsa rollimängu tegelased eesti keeles rääkima.Foto: kuvatõmmis

Eesti mänguarendaja Barhiid Stuudio töötab videomängu “NeverWinter Nights: Enhanced Edition” emakeelse laienduse kallal, mil nimeks “Vangid”. Nüüd on avaldatud esimene mänguvideo, kus tõepoolest räägitakse eesti keeles.

Mängu kasutajaliides on jätkuvalt ingliskeelne, kuid sissejuhatus on dubleeritud eesti keelde ja tegelaste kohale ilmuv tekst on samuti emakeelne. Tegu on esimese videoga pikemas seerias, kus luuakse tegelane ja alustatakse mängu. Seetõttu kuuleb eesti keelt alles video lõpus, 7:07 juures.

BarHiid Stuudio kodulehel kirjeldatakse mängu järgmiselt:

“”Vangid” on Barhiid Stuudio seiklus, mis asetab Sind süüdimõistetud kurjategija rolli pahaendelises Tapasaare vanglas. Sinu tegelase võimed, iseloom ja süüdimõistmise asjaolud on Sinu enda otsustada. Sinu valikud seikluses mõjutavad seda, kuidas lugu kulgeb ja milline võimalikest lõppsaatustest Su tegelasele osaks langeb. Tapasaare vanglat täidab ühiskonna saastakiht ja seda mõlemal pool trelle, kuid inimlikud jõhkrused kahvatuvad õuduse kõrval, mis puhkab muistse vangla sügavustes.”

Huvilised saavad eestikeelse laienduse Barhiidi kodulehelt tasuta alla laadida, kuid mängimiseks on vajalik “NeverWinter Nights: Enhanced Editioni” olemasolu. Hoiatatakse ka, et “Vangid” ei ole sobilik nõrganärvilistele “võika sisu ja frustreerivate väljakutsete tõttu”.

Suure tõenäosusega kuuleme järgnevates episoodides kaunist emakeelt rohkem. Neil patriootidel, kes praegu ja kohe peavad videomängus veel eesti keelt kuulma, soovitame visata pilk peale “Vangide” treilerile.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.