Filmid

Eesti osalusega “Kupee nr 6” võidutses Soome filmiauhindadel

"Kupee nr 6" võitis Soome filmiauhindade jagamisel mitu auhindaFoto: outnow.ch/Sami_Kuokkanen_Aamu_Film_Compan

Eesti osalusega mängufilm “Kupee nr 6” võitis Soome filmiauhindade ehk Jusside jagamisel kõik olulisemad auhinnad ning kuulutati ühtlasi läinud aasta parimaks linateoseks. Võidu tõid koju Eesti stsenaristid Andris Feldmanis ja Livia Ulman ning grimmikunstnik Liina Pihel.

Reede, 6. mai õhtul Soomes toimunud Jussi auhinnapeol võitis “Kupee nr 6” kaheksas kategoorias: parim film, parim režissöör (Juho Kuosmanen), naispeaosatäitja (Seidi Haarla), parim stsenaarium (Andris Feldmanis, Livia Ulman ja Juho Kuosmanen), parim operaator (J-P Passi), parim grimmikunstnik (Liina Pihel), parim montaaž (Jussi Rautaniemi) ja parim kunstnikutöö (Kari Kankaanpää).

Ühtekokku oli film nomineeritud kaheteistkümnes kategoorias.

“Olen üliõnnelik, et Eesti filmitegijad on saanud meie naabrite juures nii suure tunnustuse osaliseks. See tõestab taas, kui tihedalt on meie kaks filmikultuuri põimunud,” rõõmustas “Kupee nr 6” Eesti-poolne produtsent Riina Sildos.

“Mul on väga hea meel, et koostöö paljudega nendest jätkub. Ilmar Raagi filmi veel sel aastal esilinastuva 2Erik Kivisüda“ filmikunstnikuks on Kari Kankaanpää, samuti jätkame temaga koostööd Moonika Siimetsa peagi võttesse mineva mängufilmi “Must auk” juures, kus lööb kaasa ka äsja auhinnatud monteerija Jussi Rautaniemi,” lisas Sildos.

“Kupee nr 6” peaprodutsent on Jussi Rantamäki (Aamu Film Company, Soome), kaastootjad on Riina Sildos (Amrion OÜ, Eesti), Natalia Drozd (CTB Film Company, Venemaa) ja Jamila Wenske (Achtung Panda! Media GmbH, Saksamaa).

Film on inspireeritud Soome kirjaniku Rosa Liksomi samanimelisest romaanist, mis võitis 2011. aastal Soome tähtsaima kirjanduspreemia Finlandia auhinna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.