Filmid

Eestis ei toimu raiete peatamine ainult muinasjutulistes filmides

2018. aastal esilinastunud Eesti filmi “Eia jõulud tondikakul” oli imepärase lõpuga: ürgmetsas peatatati raie kõigest mõned hetked enne harvesteri tööle panemist. Samasuguse õnneliku saatusega oli hiljuti ka Pärnu lähistel olev metsatukk, kus avastati kanakulli pesa.

Pärnu linna lähedasest metsast leiti kanakulli pesapuu ja seejärel peatas Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) läheduses toimunud raie, vahendas Rohegeenius.

Bioloog ja looduskaitsja Mati Kose, kes oleks justkui päriselu Tambet Tuisk filmist “Eia jõulud tondikakul”, kinnitab, et raie peatamine oli minutite küsimus. “RMK tööjuht oli just kohale jõudnud ja valmis harvesterile andma töökäsku,” rääkis Kose Pärnu Postimehele. Kirjeldades, et häiritud kanakulli hüüdeid oli raie alal kuulda.

Olukorda selgitati RMK töötajatele ja kanakulli kuulmine veenis neid, et pesarahu on vajalik. Seepeale jõuti kokkuleppele, et tööd antud metsatukas ei alustata ja harvester viiakse teise metsaossa tööle.

Arvatavasti sama dramaatilist finaali, kus filmis jookseb politsei üle lumise aasa, ei olnud, aga õnnelik lõpp sellegipoolest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.