Filmid

Janar Ala Henrik Normanni uuest filmist: kui see oleks kestnud tunnikese vähem, oleks tegu tasemel trash-filmiga

Henrik Normann (vasakul) oma debüütfilmi "Elu hammasratastel" esilinastusel Solarise Apollo kinos. Foto: Eesti Meedia/Scanpix Baltic

Kultuurikriitik Janar Ala kirjutab Postimehes, et Henrik Normanni debüütfilmi “Elu hammasratastel” hoiavad muuseas tagasi liigne pikkus ja kesine näitlejatöö.

“Elu hammasratastel” esilinastus 23. novembril ja räägib ansambli Respekt lauljast Kerdo Möldrist.

Film kestab peaaegu kaks ja pool tundi ning Kerdo Möldrit mängib linateoses kaks näitlejat, kes Ala arvates üksteisega just ülemäära palju ei sarnane.

Henrik Normanni filmidebüüt Alale positiivset muljet ei jätnud. Ta kirjutab linateosest järgmiselt: “Filmi läbiks justkui hoiak, et see, mida me teeme, on p*sk, inimesed tahavadki p*ska, aga lõppude lõpuks me ikkagi ise tegelikult nii ei arva ja anname teie suhtumise teile mõnevõrra võimendatud kujul tagasi. Ütleme nii, et film mängib välja omamoodi küünilise ja võimalik, et meelelahutusringkondades tavapärase ja iseenesestmõistetava manöövri, mille uskumise või mitteuskumise koha pealt leidub osaliste hulgas kindlasti eri tasemeid”.

Väidetavalt sündis film ideest teha Respekti kaheksandaks sünnipäevaks dokumentaalfilm. Ala sõnul võiks linateost nimetada ka ansambli promofilmiks, kuigi “sellise määratluse tarbeks on film ehk natuke liiga eneseteadlikult camptrashy, irooniline, eneseirooniline jne”.

Loe Janar Ala arvustust Postimehest.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.