Filmid

Kinos Artis linastuvad Eesti naisrežissööride lühifilmid

Eeva Mägi "Maakohus"Foto: pressimaterjal

Alates 10. maist linastub kinos Artis lühifilmide kogumik “Ma olen naine, ma saan hakkama”. Nelja Eesti naisrežissööri värsketes lühifilmides kujutatakse tüdrukute või naiste muresid, millega neil tuleb rinda pista ja millega nad omal viisil toime tulevad.

Eeva Mägi “Maakohus” annab läbi absurdiprisma ülevaate tänapäeval aktuaalsest lapse hooldusõiguse küsimusest, kus vanemad omavahelises võitluses vahendeid ei vali. Katrin Tegova “Mia ja Liki” räägib kahe õe suvistest mängudest, millesse ema-isa lahkuminek lõikab valusa haava. 

Ragne Mandri Eesti 90ndatest inspireeritud põnevusfilmi “Leidsin” peategelane on väike Agnes, kes hiilib luba küsimata pimedasse keldrisse ja satub seal silmitsi elu pahupoolega. Kaire Russi tragikomöödia “Vanaema, saa tuttavaks!” keskmes on keskealine konservatiiv Virve, kes ei suuda taluda, et tema organiseeritud traditsioonilisele perepeole saabub samasooline paar.

“Meie eesmärk oli kokku panna seanss lühifilmidest, mille autorid on naised ning juhtida tähelepanu sellele, kui eripalgelisi ja originaalseid lugusid nad jutustavad nii naistest kui ka tüdrukutest. Ka kogumiku pealkiri on mõnusa kiiksuga – “Ma olen naine, ma saan hakkama” kirjeldab tabavalt irooniliselt ühiskonnas vastukäivate ootuste survet, mis on paljudele naistele tuttav,” selgitas kogumiku valiku tagamaid filmi “Vanaema, saa tuttavaks!” produtsent ja kaasstsenarist Eve Tisler.

Kõik neli filmi esilinastusid 2021 PÖFF Shorts rahvuslikus võistlusprogrammis.

Filmikogumiku “Ma olen naine, ma saan hakkama” linastused toimuvad kinos Artis 10. mail kell 19, 12. mail kell 18.30, 15. mail kell 15 ja 17. mail kell 18.30.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.