Filmid

Lugeja imestab: kuhu kadusid Telia videolaenutusest “Tähtede sõja” filmid?

Filmifänn tahab teada, kuhu on Telia videolaenutusest kadunud mitmed "Tähtede sõja" filmid.Foto: Quartz

Üks murelik lugeja pani hiljuti tähele, et Telia videolaenutusse on alles jäänud väid kolm “Tähtede sõja” saaga filmi. Suve alguses olid teenuses veel olemas kõik seeria linateosed.

Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik väidab, et muret tunda ei tasu ja tulevikus naasevad “Tähtede sõja” filmid videolaenutusse.

“Selleks, et filme oma videolaenutuses näidata, sõlmivad teleteenuse pakkujad lepingu filmi levitajaga. See võimaldab kindla perioodi jooksul konkreetset filmi oma videolaenutuses näidata,” selgitab Kiik.

“Telial oli sõlmitud leping mitmete “Star Warsi” vanemate osade näitamiseks, kuid praeguseks on lepinguperiood lõppenud ning nüüd on nendele “Star Warsi” filmidele näitamisõiguse ostnud ilmselt mõni telekanal.”

“Selline näitamisõiguste liikumine ühe teenusepakkuja juurest teise kätte on tavapärane praktika ning siin kehtib loogika, et teatud piirkonnas – näiteks Eestis – antakse filmide näitamisõigus ainult ühele teenusepakkujale korraga,” jätkab ta “Kindlasti jõuavad vanemad “Star Warsi” filmid Telia Videolaenutusse ka edaspidi.”

Hetkel on Telia videolaenutuses olemas kolm “Tähtede sõja” seeria filmi: “Rogue One: Tähesõdade lugu”, “Star Wars: Osa IV – Uus lootus” ja “Star Wars: Osa VII – Jõud tärkab”.

Seeria järgmine film pealkirjaga “Tähtede sõda: Skywalkeri tõus” jõuab kinodesse detsembris.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses