MoeKunstiKino toob suurele ekraanile dokumentaalid tõelistest ikoonidest

Näitamisele tuleb ka film printsess DianastFoto: Michael Dwyer/Alamy Stock Photo

Juba seitsmendat korda toimuv moefilmide festival toob detsembrikuus Tallinnas ja Tartus kinoekraanidele dokumentaalid, mille peategelased on nii legendaarsed kõrgmoeloojad kui ka ikoonilised persoonid, samuti linastuvad filmid moemaailma pahupoolest.

“Pidin sel aastal päris pikalt mõtlema, kas sellisel perioodil on üldse sünnis moefilmide programmiga publiku ette tulla. Mis tähtsust on moel, kui kusagil on röövitud inimeste meelerahu ja kodud?” sõnas festivali juht Helen Saluveer pressiteates.

“Kuid värskeid filme uurides sain kokku panna sellise valiku, mis sobib praegusesse aega väga hästi ning pakub mitmel moel mõtteainet,” lisas ta.

Üks linastuvaid dokumentaale on maailma filmifestivalidel laineid löönud värske linateos printsess Dianast – “The Princess”. Saluveeri sõnul ei ole tegemist tüüpilise moedokumentaaliga, kuid film kõnetab sügavalt.

“Dianast sirgus printsessiks saades tõeline stiili-ikoon ja see tuleb arhiivkaadritest kokku pandud filmis väga hästi välja,” märkis ta.

Linastustele teeb sissejuhatuse moelooja Lilli Jahilo.

MoeKunstiKino seansid toimuvad 13.-18. detsembrini kinodes Sõprus Tallinnas ja Elektriteater Tartus. Kõik filmid linastuvad ingliskeelsena või ingliskeelsete subtiitritega. Piletid on müügil kinode kassades ja veebilehtedel.

Ülejäänud filmide kohta leiab infot siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.