Filmid

Netflixi jõudis üks maailma edukamaid filme, millest sa tõenäoliselt midagi kuulnud ei ole

"The Wandering Earth" tegi Hiinas "Tasujatega" võrdse tulemuse.Foto: Netflix

Hiljuti jõudis Netflixi ilma suurema fanfaarita ulmefilm “The Wandering Earth”, millest on juba saanud üks enimteeninud filme läbi aegade. Miks sa siis sellest midagi kuulnud ei ole?

Tõenäoliselt sellepärast, et tegu on Hiina filmiga ja Aasiast pärit linateostel ei ole siinmail enamasti suuremat lööki. Siiski, tegu on täiesti hiiglasliku fenomeniga: “The Wandering Earth” on juba globaalselt sisse kasseerinud üle 700 miljoni dollari, mis teeb sellest kolmanda enimteeninud filmi käesoleval aastal. Ettepoole trügivad ainult “Tasujad: Lõppmäng” ja “Kapten Marvel”.

Võttes arvesse, et filmi valmistamiseks kulus 50 miljonit dollarit, siis võivad autorid tulemusega rahul olla. Tegu on teise edukaima mitteingliskeelse filmiga läbi aegade ning linateos on juba kindlustanud koha ka kõige suurema kassaeduga ulmefilmide esikahekümnes.

“The Wandering Earth” on esimene suurejooneline Hiinas toodetud kosmose-eepos. Film räägib teadlastest, kes peavad füüsiliselt liigutama planeet Maad eemale aina paisuvast Päikesest. Selleks ehitatakse valmis hiiglaslikud raketid, kuid teel päikesesüsteemist välja saab uueks suureks ohuks võimalik kokkupõrge Jupiteriga.

Tegu on eriefektidest nõretava katastroofifilmiga, mis arvustuste kohaselt on isegi täiesti vaadatav. Sina ise saad selles veenduda siin.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.