Filmid

PÖFF pühendab Lembit Ulfsakile eriprogrammi

Lembit Ulfsak filmis "Mandariinid”Foto: Tallinnfilm

Pimedate Ööde filmifestival tähistab näitleja Lembit Ulfsaki 75. sünniaastapäeva eriprogrammiga.

Retrospektiiv kannab pealkirja “Kuldlõige. Kolm filmi Lembit Ulfsakiga” ja sinna kuuluvad “Ukuaru”, “Keskea rõõmud” ja “Mandariinid”.

Programmi kuraator on filmiajakirjanik ja -kriitik Tristan Priimägi, kes juhatab ka seansid sisse ja võõrustab külalisi.

Programmi avab “Keskea rõõmud”, mis linastub pühapäeval, 13. novembril kell 17.30 Artise kinos ja mille külalised on Ülle Kaljuste ja Kaie Mihkelson. 

“Ukuaru” linastub esmaspäeval, 14. novembril kell 19 Artise kinos ja “Mandariinid” neljapäeval, 24. novembril kell 19.15 Apollo kinos Coca-Cola Plaza (külalisteks Elmo Nüganen ja Ivo Felt).

“Keskea rõõmude” ja “Ukuaru” seansi eel on kirjastuse hinnaga müügil ka värske raamat “Lembit Ulfsak”.

Eesti filmi sajandi meesnäitlejaks valitud Lembit Ulfsak (1947–2017) mängis rohkem kui sajas filmis, sealhulgas kümneid miljoneid inimesi ekraanide ette toonud linateostes, nagu „Legend Ulenspiegelist”, “Kapten Granti otsinguil”, “Hüvasti, Mary Poppins” ja “Pan Kleksi akadeemia” – ta oli tuntud üle terve Nõukogude Liidu.

Jevgeni Leonov, kellega Ulfsak jagas ekraani filmis “Legend Ulenspiegelist”, kirjutab oma mälestustes, et Charles De Coster oleks oma kangelase Thijl Ulenspiegeli justkui Ulfsaki pealt maha kirjutanud. Kui “Mandariinid” aga Oscarile kandideeris, võrreldi ookeani taga teda Laurence Olivieri ja Max von Sydowiga.

Pimedate Ööde filmifestival leiab tänavu aset 11.–27. novembrini Tallinnas, Tartus ja Ida-Virumaal.

PÖFFi eriprogrammi kohta vaata lähemalt siit: https://poff.ee/kuldloige-kolm-filmi-lembit-ulfsakiga/.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.