Filmid

Rikutud tervis ja pidev stress: uus Netflixi dokumentaal näitab, kui raske on töö kuulsas mängustuudios

"For Honori" valmimislugu oli piinarikas, kuid selles ei ole mängutööstuses kahjuks midagi üllatavat. Foto: Ubisoft

Netflixi on jõudnud dokumentaalfilm “Playing Hard”, mis räägib Ubisofti võitlusmängu “For Honor” äärmiselt keerulise tekkeloo.

“Playing Hard” näitab ausalt ja otsekoheselt, kui keeruline võib olla videomängutööstuses ellu jäämine. Projekti arenedes muutub “For Honori” loomingulise juhi Jason VandenBerghe arusaam sellest, millist mängu tehakse ja ta lüüakse tiimist välja. Produtsent Stéphane Cardin põleb läbi ja lahkub, et ravile minna ning mängu reklaamimine igas maailma nurgas mõjub halvasti ka turundaja Luc Duchaine tervisele.

Tegu ei ole “For Honori” arendusstuudio Ubisoftiga kooskõlas loodud filmiga, seega valusate teemade pehmendamist kartma ei pea. Näidatakse otsekoheselt, kui keerulised on pikad tööpäevad ja pea alaline stress. Lõpuks tekib küsimus, miks peaks üldse keegi tahtma mängutööstuses töötada.

“Playing Hard” on huvitav ja üllatavalt siiras ülevaade maailmakuulsa mängustuudio telgitagustes toimuvast. Mänguhuvilistele on see kindlasti huvitav, kuid ka neile, kes mängudest palju ei tea, annab film aimu kui palju vaeva, higi ja pisaraid võib kuluda ühe videomängu valmis tegemiseks.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.