Filmid

Rootsi filmifestivalil eksperimenteeritakse publiku hüpnotiseerimisega

Festival saab hoo sisse juba sel kuulFoto: goteborgfilmfestival.se

Rootsis toimuv Göteborgi filmifestival on taas lagedale tulnud üllatava ideega. Nimelt plaanitakse sel aastal massihüpnoosiga eksperimenteerida.

Kolme seansi jooksul uuritakse, milline on filmi vaatamise kogemus siis, kui vaataja kaotab oma teadvuse üle kontrolli ja on hüpnotiseeritud, kirjutab NME.

Enne seansse viib hüpnotisöör läbi massihüpnoosi, mis peaks vaatajate meeleolu viima filmiga vastavusse. Filmi lõppedes võtab hüpnotisöör hüpnoosi maha.

Igal seansil näidatakse vaatajatele erinevat filmi – valikusse kuuluvad 30. jaanuaril linastuv “Land Of Dreams”, “Memoria”, mida näidatakse 2. veebruaril, ja “Speak No Evil”, mis jõuab publikuni 6. veebruaril.

Hüpnoosi seansside piletid tulevad peagi müüki, kuid juba praegu on võimalik end kodulehel eelregistreerida ja valida, millist filmi näha soovitakse. 15. jaanuaril tehakse registeerunutele teatavaks, kellel avaneb võimalus pileti ostmiseks.

Eksperimendis osaleja peab olema vähemalt 18-aastane ja tal peab olema Covid-pass. Arvestama peab sellegagi, et festivali tiim võib hüpnotiseeritud publiku reaktsioone pildi või video kujul jäädvustada.

Ka eelmisel aastal ületas Göteborgi filmifestival uudse lähenemisega uudisekünnise. Nimelt otsiti siis filmisõpra, kes veedaks nädala majakasaarel üksinduses kõiki festivali filme vaadates.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.