Filmid

Spioonipõneviku “O2” filmivõtetele otsitakse 150 taustanäitlejat

Mine ja löö kaasa suures kodumaises ajaloolises spioonidraamas.Foto: Karl Anders Vaikla

Sel pühapäeval jõuavad kodumaise spioonipõneviku “O2” filmivõtted Ida-Virumaale, kuhu oodatakse 9. oktoobri massistseenis kaasa lööma 150 taustanäitlejat.

“O2” produtsent Esko Rips ütles, et Ida-Virumaa võttepaigad valiti välja sealse imelise looduse tõttu: “Filmime Kirde-Eesti erinevates looduskaunites paikades, näiteks Lüganuse vallas ja Toila pankrannikul.”

Narvas valmib aga “O2” suurim massistseen, kuhu oodatakse tehasetöötaja rolli taustanäitlejaks 150 meest ja naist. “Kreenholmi tehase endise juhtkonnahoone keldrisse ehitame filmimise jaoks 1930. aastate NKVD ülekuulamisruumi ning 9. oktoobril toimuvad Joala tänaval ka massistseenide võtted. See on hea võimalus ajaloolise filmi loomise telgitagustest osa saamiseks,” kutsus Rips Ida-Virumaa elanikke spioonipõneviku filmivõtetel kaasa lööma.

“O2” võttepaikades näeb ajastutruudes kostüümides näitlejaid.Foto: Karl Anders Vaikla

Ida-Virumaa filmivõtted on planeeritud järgmiselt:

  • 6.-7. oktoobrini filmitakse Moldova küla ning Sillamäe ja Voka piirkonna looduskaunites paikades;
  • 8.-9. oktoobrini filmitakse Narvas Joala tänaval asuvates hoonetes ja Kreenholmi manufaktuuris.
  • 150 osalejaga massistseen filmitakse Narvas 9. oktoobril.

Taustanäitlejaks oodatakse naisi ja mehi 8. ja 9. oktoobril. Kaasa löömiseks tuleb end registreerida siin. Enne ankeedi täitmist loe kindlasti üle castingu eksperdi kümme nippi, mida peab filmirolli kandideerimisel silmas pidama.

Võtteperioodi jooksul võib Narvas ja mujal Ida-Virumaal näha kolmekümnendate aastate ajastutruusid sõidukeid ja kostümeeritud näitlejaid. Filmivõtted on juba toimunud mitmel pool Tallinnas jm Harjumaal, Helsingis ja Tartus. Lisaks Ida-Virumaale on plaanis filmida ka Vilniuses ja mitmel pool mujal.

Spioonipõneviku “O2” süžee käivitub 1939. aasta augusti lõpupäevil. Kohe-kohe on puhkemas Teine maailmasõda ja just nendel kriitilistel hetkedel langeb Eesti nõukogudevastase luure juht salamõrva ohvriks.

“O2” võtted jõuavad ka pilvede alla.Foto: Karl Anders Vaikla

Peagi selgub, et meie luure ridades tegutseb äraandja. Reeturi tabamine tehakse ülesandeks luureohvitser Feliks Kangurile (Priit Võigemast) ja algab pingeline kassi-hiire mäng. Samal ajal jõuab luureteenistusteni info, et Stalin ja Hitler on sõlminud tervet Euroopat ja ühtlasi ka Eestit puudutava salakokkuleppe.

Olukorda ei muuda lihtsamaks ka Feliksit painav saladus, mille keskmes on kahe aasta tagune kirglik armusuhe poolatar Maria Dubrawskaga (Läti näitlejatar Agnese Cīrule).

Lisaks peaosalisele Priit Võigemastile ja Agnese Cīrulele löövad filmis kaasa Kaspars Znotiņš Lätist, tuntud Eesti näitlejad Elmo Nüganen, Rein Oja, Doris Tislar, Johan Kristjan Aimla, Pääru Oja, Tambet Tuisk, Indrek Ojari, Alo Kõrve ja Mirtel Pohla, Sampo Sarkola Soomest ning paljud teised Eesti, Läti, Leedu ja Soome näitlejad.

“O2” jõuab kinoekraanidele 2020. aasta sügisel.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.