Filmid

Tartus valmistutakse rahvusvahelise suurfilmi võteteks, kuhu otsitakse ka osatäitjaid

Režissöör Margus Õunapuu võtteplatsil.Foto: Eneli Rohtla (Agenda PR)

Tartus ja selle lähiümbruses algavad augusti lõpus Taani, Belgia ja Eesti väärtfilmi “Erna läheb sõtta” võtted, mis toovad siia tipptasemel võttemeeskonna ja tuntud filmitegijad.

Esimese maailmasõja teemalise Taani filmi võtted toovad Tartusse auhinnatud filmirežissööri Henrik Ruben Genzi ja Taani ühe armastatuima näitlejanna Trine Dyrholmi. Lisaks saabub võtetele mitmeid näitlejaid Taanist ja Belgiast ning rahvusvaheline professionaalne meeskond.

Filmi kaastootja Nafta Films produtsent Esko Ripsi sõnul on tartlastel põhjust elevust tunda: “Esimest korda filmitakse Tartus nii suurejoonelist väärtfilmi, mis jõuab kindlasti laiema kinopublikuni ja toob loodetavasti ka festivalidelt auhindu. Režissöör ja peaosatäitja on Eesti publikule kindlasti tuttavad PÖFFi programmidest.”

Kaasa teeb Oscari-nominente ja Bondi-filmide veterane

Mängufilm “Erna läheb sõtta” jutustab Esimese maailmasõja ajal Taanis Jüütimaal elanud vaprast naisest, kes poja kaitsmiseks võtab ette raske teekonna Taanist läbi Saksamaa Prantsusmaa rindele. Nafta Films produtsent Margus Õunapuu tutvustab filmitegijaid: “Kinosõbrad tunnevad Trine Dyrnholmi näiteks filmidest “Kommuun”” ja “Ainult armastust” ning režissöör oli 2000ndal aastal ka Oscari nominent lühifilmiga “Theis and Nico”.

“Meespeategelast mängib Taani näitleja Ulrich Thomsen, kes on osalenud James Bondi filmis “The World is not Enough” ja “Killing me softly”. Film “Erna läheb sõtta” kuulub sõjadraama žanrisse, kuid sellest ei puudu ka Madalmaade filmile omane must huumor ega liigutav armastus.”

Kaevikud ootavad sõdureid.Foto: Eneli Rohtla (Agenda PR)

Filmi peaprodutsent Nimbus Film on Skandinaavia üks progressiivsemaid ja edukamaid produktsioonikompaniisid, mis on tootnud üle 50 mängufilmi. Muuhulgas on Nimbus Film ka ETVs linastunud Taani-Rootsi krimiseriaali “Sild” peaprodutsent. Filmi kunstnikuks on aga Jette Lehmann, kes oli Lars von Trieri filmi “Melanhoolia” kunstnik ning sai selle eest 2011. aastal Euroopa Filmiauhindade kunstnikupreemia.

Tartu linnapea Urmas Klaas tervitab maailmatasemel filmitööstuse Tartusse jõudmist: “Tartu linn on seadnud endale eesmärgiks ja tegutsenud selle nimel, et olla filmitööstusele heaks partneriks ja kutsuda siia suuri filmitootjaid nii Eestist kui ka välismaalt.” 

Filmivõtted algavad 29. augustil, kuid hoogsad ettevalmistused juba käivad. Võtted toimuvad  Tartu Ülikooli majandusteaduskonna hoones (endine Rahvusarhiiv) ning Tartu külje all Tamsa külas Kindralimäel. Majandusteaduskonna hoonesse ehitatakse võtete ajaks kasarmu ning Kindralimäele rajatakse kaevikuid lahingustseenide filmimiseks.

Otsitakse ka osatäitjaid

“Filmis toimub pöördeline lahingustseen Saksa-Prantsuse rindel, seda filmitaksegi siinsamas Tartu külje all, kust algab Lõuna-Eesti kuppelmaastik. Kaevikud hakkavad juba jumet võtma ning kohe algavad ka castingu-päevad taustnäitlejate leidmiseks.” lisas Õunapuu.

Nafta Films otsib osatäitjaid suurematesse rollidesse aga ka taustanäitlejaid. 13.-14. augustil kell 11-20 toimuvad Tartu Loomemajanduskeskuses avalikud castingud, kuhu on oodatud mehed vanuses 18-70 aastat.

Filmivõtted Tartus ja Tartumaal kestavad kokku 18 päeva ning lõppevad 25. septembril, lisaks Eestile toimuvad võtted veel erinevates paikades Taanis ja Belgias. Film “Erna läheb sõtta” jõuab kinodesse 2020. aasta sügisel.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.