Hea nipp

5 toredat YouTube’i kanalit, mis lastel meele rõõmsaks muudavad

Lastele huvitavate ja põnevate multikate leidmine pole kerge, eriti kui puuduvad spetsiaalsed telekanalid ja DVD-plaadid. Appi tuleb sellisel juhul YouTube, mille kaudu leiab mitmeid tuntud multifilme, aga ka kodumaiseid telesaateid.

Lastekas

Lasteka kanali kaudu on võimalik vaadata tõenäoliselt ühte populaarsemat ja vanemat eestikeelset sarja YouTube’is, milleks on Jänku Juss. Jänese õpetlikud lood on heaks ajaviiteks nii väiksematele kui ka suurematele lastele. Samuti leiab kanalist ka muid seriaale ja videomaterjali, mis lastele huvi võivad pakkuda.

ETV Lastesaated

Siit leiab suures valikus ETV lastesaate “Lastetuba“ osi. Kui mõni neist on vahele jäänud või pikem reis ees, siis on see hea viis aega sisustada.

Põrsas Peppa (Peppa Pig)

Väikese põrsa ja tema pere seiklused on ka Eesti kanalitelt läbi käinud ning lastele tuttavad. Tegu on multika ametliku kanaliga, kust leiab vanu osi ning neid on võimalik vaadata ka erinevate kategooriate kaupa või reaalajas.

Maša ja Karu (Masha and The Bear)

Teine tuntud multifilm, mis on palju populaarsust kogunud ka siinmail on Maša ning tema karust sõbra seiklused. Tegu on Venemaal valminud sarjaga ja kuigi osad pole Eesti keelde tõlgitud, on dialoogi vähe ning sisu lastele hästi aru saadav.

Teletupsud (Teletubbies)

Kõige väiksematele lastele mõeldud Briti sari, kus peaosas on viis värvilised tegelast, kes seiklevad Teletupsumaal. Teleseriaalina alguse saanud saate osad on YouTube’i vaatamiseks üles pandud, lisaks sellele on võimalik vaadata ka uusi, multifilmi stiilis videosid samade tegelaste seiklustest.

Selles rubriigis jagame nippe, kuidas midagi paremini teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.