Hea nipp

Sotsiaalmeediaekspert Juhani Särglep õpetab: 4 nippi, kuidas telefoniga vingeid videoid teha

Juhani Särglep õpetab telefonikaameraga filmima.Foto: The Verge

Juutuuber, suunamudija ja videograaf Juhani Särglep teenib elatist ringi reisides ja oma seiklustest vingeid videoid tehes. Paljudele tuleb aga üllatusena, et nii mõnedki tema videod valmivad üksnes kasutades mobiiltelefoni.

Hiljuti Burning Man festivalilt naasnud, kuid enne seda veel ka New York’is käinud Särglep tootis festivalilt ja suurlinnast hunniku pilte ja videomaterjali, mille salvestamiseks ja monteerimiseks kasutas üksnes oma taskus olevat nutitelefoni.

Enda reisidest või seiklustest meeldejäävat videot või pilti toota pole Särglepa sõnul tegelikult üldse nii keeruline. Eriti, kuna tänapäeva telefonid tagavad enamasti väga hea kvaliteedi. “Samas pean ütlema, et olen oma Galaxy Note10+ telefoni kasutanud nüüdseks kuu aega ja see on viinud asja täiesti uuele tasemele,” märkis Särglep.

Oskuslikes kätes on võimalik telefonikaameraga teha kauneid videoid.Foto: Juhani Särglep

Juhani toob välja neli aspekti, mis on temale nutitelefoniga sisu tootmise puhul eriti olulised ja mis aitab veelgi kõrgemal tasemel oma seiklusi jäädvustada:

1. Kasuta erinevaid kaamera läätsi ja eriti lainurkkaamerat

Kitsastes tingimustes jäädvustamiseks on väga hea valik lainurkkaamera või isegi ülilainurkkaamera. Minu nipp on see, et suurendan lainurkkaamera pilti veel natuke ka sisse, et see jääks vähem moonutatud. Ülimalt kasulik valik on ka sujuv stabilisaator, mis aitab teha praktiliselt seisvat pilti liikumise pealt.

2. Monteeri otse nutitelefonis

Note10 teeb eriliseks sellega kaasas olev S-Pen, mille abil on väga lihtne otse telefonis klippe lühemaks lõigata, muusikat lisada või pilte töödelda. See tähendab, et ma ei pea oma materjali hakkama kuidagi erinevate seadete vahel liigutama. Monteerimiseks kasutan telefonis olemas olevat programmi või Adobe Rush rakendust. Pilte töötlen Adobe Lightroom rakendusega.

3. Kahe SIM-kaardi võimalus

Ohtra reisimise puhul on kahe SIM-kaardi kasutamise võimalus ülimalt mugav. Saan kasutada kohaliku riigi SIM-kaarti andmesideks või lisan selle asemel hoopis mälukaardi. Nii saan oma telefoni kasutada 100% vlogimiseks või reisivideode filmimiseks, sest hiljem saan võtta mälukaardi ning kogu filmitud materjali mugavalt veelgi rohkemaks järeltöötluseks arvutisse tõsta.

4. Suur aku maht ning ülikiire laadimine

Hea ja alati laetud aku peab olema iga professionaali arsenalis. Note10-e lubab mul liikumises olles akut laadida ülimalt kiiresti ja see peab pikalt vastu isegi ohtra filmimise puhul. Lisaks olen ma eriti positiivselt üllatunud Wireless Powershare funktsioonist, millega saab juhtmevabalt laadida ka teisi seadmeid, asetades need lihtsalt telefoni tagaküljele.

Selles rubriigis jagame nippe, kuidas midagi paremini teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.