Mängud

30-aastase ajalooga “FIFA” videomänguseeria vahetab nime

"FIFA" mänguseeria lakkab olemast.Foto: EA

Alates 2023. aastast ei kanna “FIFA” jalgpallisimulaatorid enam FIFA nime. Mänguseeria uueks nimeks saab “EA Sports FC”, kirjutab Eurogamer.

“FIFA” mängude arendaja Electronic Artsi (EA) sõnul on nimemuutuse põhjuseks soov luua rahvusvahelisest jalgpalliföderatsioonist eraldiseisev platvorm, mis võimaldaks mängu tuua uuendusi ja innovatsiooni. EA ei täpsustanud, mida sellega silmas peetakse.

Tõenäoliselt loobus EA mänguseeria senisest nimest, kuna FIFA soovis tõsta litsentsilepingu pikendamise hinda. Väidetavalt nõuab rahvusvaheline jalgpalliföderatsioon EA-lt nelja-aastase FIFA kaubamärgi kasutusõiguse eest enam kui miljard dollarit. Samuti tahetakse, et Electronic Arts keskenduks ainult mängude arendamisele, kuid väidetavalt soovib EA lisaks sellele tegeleda ka virtuaalsete turniiride korraldamise ja NFT-de pakkumisega.

EA rõhutas, et nime muutumine mänguseeria sisu ei mõjuta. Ettevõtte tegevjuht Andrew Wilson kinnitas, ka “EA Sports FC” nime all ilmuvatesse mängudesse jäävad alles varasemalt seerias figureerinud enam kui 19 000 mängijat, 700 meeskonda, 100 staadionit ja üle 30 jalgpalliliiga.

1993. aastal alustanud “FIFA” mänguseeria on maailma üks edukamaid ja tulusamaid videomängufrantsiise. Kõiki “FIFA” mänge on kokku müüdud enam kui 325 miljonit koopiat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.